Základní kámen položili v pátek. „Vítězství se počítá, a když jsou dva góly navíc, je to dobré," chválil si obránce vítězů Ondřej Cikán. „Zápas je za námi, body máme, skóre bych asi ani neřešil," tvrdil.

Servismani doma začali náporem, přesto s Mělníkem prohrávali 0:1. „Na to nejsme zvyklí," přiznal Cikán. „Ale věřili jsme, že když budeme dál hrát svoji hru, tak máme síly na to, abychom zápas otočili."

Na čtyři vstřelené branky Jihočeši potřebovali množství šancí. Tentokrát nebyli v koncovce produktivní, jak by si přáli. „My máme šancí plno celou sezonu, akorát to proměňování… Když se nedají dvě tři šance, neřeší se to však tolik, jako když se dostane gól," dobře ví hokejový obránce.

Snížení Mělníka na 3:2 v Pouzar aréně bylo pro domácí tým vykřičníkem. „Je to těžké. Očekávání jsou velká. Vedete o dva góly, najednou je to o jeden… Ale měli bychom to zvládnout," věřil Ondřej Cikán. Až Petr Zich gólem v 55. min. zajistil David servisu ještě lepší pozici do odvety.

Junior Mělník si počínal hodně odhodlaně. Rval se o každý puk, a přestože věděl, že doma bude muset vyhrát vyšším rozdílem, nebyl s výsledkem nespokojen. Střídačce velí bývalý obránce Jan Boháček, jenž strávil jednu sezonu i v dresu HC ČB. „Byl to dobrý hokej, dobrá podívaná. Utkání mělo zápletku, náboj, byly tam i šarvátky. Výsledek, myslím, je dobrý, škoda čtvrtého gólu. Budějovice mají kvalitní manšaft s řadou zkušených hráčů. Úzké hřiště je pro ně super. My máme tak o polovinu větší, takže kluci se mají na co těšit! Čeká nás další zápas, pořád je to padesát na padesát," tvrdil na jihu Jan Boháček.

Kvality soupeře uznal i budějovický Ondřej Cikán: „Když se dostali až sem, tak musejí mít nějakou úroveň. Jako každý tým, který hraje poslední zápasy sezony, jsou v pohodě, protože předtím všechno vyhráli," poznamenal bek, jehož tým měl herní převahu, nenechal Vokurku v bráně vydechnout. Ale i hosté byli připraveni jít kdykoli na zteč. „Dobře bruslili a hráli na brejky, což nám také nesedí. I v sezoně nám to v kraji dělalo problémy," vysvětloval Ondřej Cikán po prvním zápase, v němž David servis završil velkou sérii: Všechna domácí utkání v této sezoně vyhrál! „Hraje se nám tu dobře, menší hřiště nám sedí," konstatoval bek.

Na poslední hokej přišla pěkná návštěva, odhadem 700 diváků. „Lidi chodí, baví se, a to je dobře. Na nás pak už jen je, abychom vše podpořili výkonem," chválil si Cikán, kterého trenéři během utkání posunuli do útoku. „Asi to chtěli nějak oživit. Já to neřeším a snažím se to zvládnout, i když to není jednoduché. Ale problémy mi to nedělá, stalo se to už několikrát," připomněl. Silou a důrazem tvrdil muziku v Suchánkově formaci.

V neděli v Mělníku se dal čekat horký led. „Prý tam chodí hodně lidí, tak to bude mít tu správnou atmosféru. Vyhraje ten lepší. Doufám, že to budeme my," prohlásil Ondřej Cikán. Po remíze 4:4 je David servis druholigový, cíl splněn!