O co méně jich bylo, o to více hokejisté David servisu přidali na bojovnosti a po zásluze porazili Vimperk, který dlouho vzdoroval, 5:2 (0:0, 2:2, 3:0).

„Jednoduché to být nemohlo, protože je nás málo, máme spoustu marodů. V posledních zápasech jsme navíc měli problémy s koncovkou, takže jsme nečekali, že to bude lehké. A hlavně – v této lize každý bojuje," povídal po utkání útočník Jaroslav Korbela, jenž v této sezoně doplnil tým David servisu a proti Vimperku byl autorem důležité branky na 4:2.

Servismani vyjeli k zápasu po čtrnácti dnech. Minulé utkání ve Veselí kvůli četným absencím odložili. Někteří hráči se mezitím vrátili do hry, další ale vypadli, takže trenéři Fousek a Fedur nadále improvizují. „Kluci odpracovali utkání úplně výborně, semkli se a šli od první minuty naplno. Malý výpadek jsme měli na konci druhé třetiny, kdy jsme udělali chyby," připomněl kouč Roman Fousek dva góly Vimperka: prvním hosté využili přesilovku, druhým sedm vteřin před sirénou dokonce vyrovnali.

Náskok David servisu byl během necelých pěti minut  pryč, začínalo  se znovu.

Třetí část vyzněla jasně pro úřadujícího mistra kraje. V 51. min. důsledný Hanzal při přesilovce ve skrumáži u brankoviště dotlačil puk do sítě. Hosté se zlobili, domácí vedli.

V 53. min. se Hanzal proměnil v nahrávače  a Korbela pohotovou střelou zvýšil na 4:2. Střídačka Vimperka reagovala oddechovým časem.

Šanci zdramatizovat zápas měl hostující celek při vyloučení Suchánka, ale Českobudějovičtí oslabení s přehledem ubránili, debutant Jágr v brance byl bez práce. V závěru hosté odvolali brankáře a Dan. Mikeš do prázdné branky pečetil vítězství David servisu.

Kouč Roman Fousek byl s takovým scénářem spokojen. „Kluci pochopili, že když je nás málo, tak musíme hrát chytře a plnit, co si řekneme, abychom trochu ušetřili síly," chválil domácí kouč a konstatoval, že vyhrál lepší tým. „Když jsme dali čtvrtý gól, tak už to bylo jasné, ale my tlačili Vimperk celý zápas, chyběly tomu akorát zase ty branky…"

Ve středu David servis zajíždí k dohrávaném utkání do Veselí.
(Celý článek najdete v úterním ČB deníku.)