Nechal jste se slyšet, že právě toto ocenění považujete za svou největší individuální trofej v kariéře. Platí to i nadále?
Platí. Je to moje určitě nejcennější trofej. Když vás vyberou fanoušci, tak je to  krásný pocit. Vážím si toho a jsem za to moc rád.

Když se s odstupem času za tou sezonou ohlédnete, jaké je vaše hodnocení?
Ohlížet už bych se ani moc nechtěl. Především psychicky to byla hodně náročná sezona. Moc se k tomu vracet nechci. Teď už je před námi nová sezona a na tu se chceme soustředit, aby dopadla mnohem lépe, než ta minulá.

Předpoklady k tomu jsou. Mužstvo je pohromadě delší dobu, má za sebou kvalitní letní přípravu, přišly výrazné posily. Souhlasíte?
Přesně tak. Tohle jsou faktory, které nám loni chyběly a na kterých můžeme letos stavět. Měla by to být daleko lepší sezona, než byla ta minulá. Nic jiného si ani nepřipouštíme.

Vás osobně trápily v průběhu letní přípravy zdravotní problémy. O co se jednalo?
Měl jsem natrženou achilovku. Stalo se mi to hned první týden přípravy.

Jak se vám to přihodilo?
Bylo to při běhu. Měl jsem docela štěstí, protože jsem si ji málem přetrhl. Jsem takový těžkopádnější a na běhání moc nejsem. Na betonu mám s achilovkami problém. To jsem měl i v minulosti.

Musel jste část přípravy vynechat?
Měl jsem trošku pauzu. Necelé tři týdny jsem nosil ortézu a doteď nemohu běhat ani skákat přes švihadlo. Tvrdé dopady mi vadí. Na ledě je ale všechno v pořádku. To je důležité.

Tréninkový výpadek se vám podařilo dohnat?
Nejel jsem na dovolenou a ty tři týdny jsem dvakrát denně trénoval. Běh jsem nahrazoval cyklistikou. K tomu kruhové tréninky. Fyzicky se cítím velice dobře.

Na led jste šli na dva týdny už v červnu. Líbila se vám tato novinka?
Absolvoval jsem to vůbec poprvé a bylo to fajn. Byla to zase změna proti běhání ve Stromovce. Určitě je to lepší a jenom to vítám. Třeba nám to pomůže do sezony. Dobré to bylo.

Od minulého týdne trénujete na ledě. Je příprava podobná jako v jiných letech?
Je to klasická dřina. Hlavně ze začátku je třeba fyzičku dopilovat. Sezona začíná za více než měsíc, tak je třeba na tom ještě zamakat. Teď k tomu přibudou i přípravné zápasy, takže toho bude dost. Když jsem se díval na to, co nás čeká, tak první týden byl ještě volnější. Teď  budeme trénovat většinou dvakrát denně na ledě a k tomu ještě posilovna. Bude to záhul.

První týden jste se připravovali na druhé ploše Budvar arény, nyní už jste na hlavní. Je to pro vás nějaký rozdíl?
Je to jedno. Na hlavním stadionu jsme radši, protože to máme blíž z kabiny. Hrajeme tady zápasy a jsme tady zvyklí. Jinak je to ale úplně jedno. To nejsou věci, které je nutné řešit.

V přípravě vás čeká dvanáct přátelských zápasů. Jaký vy osobně máte vztah k letním přípravným duelům?
Je to boj o místo v sestavě, protože je nás tady dost. Zápasy ukáží, jak na tom člověk je a jak trénoval. Je třeba se do toho dostat co nejdříve, abychom na sezonu byli připraveni. Je dobře, že hrajeme i proti extraligovým soupeřům. Ti nás pořádně prověří a věřím, že s nimi uhrajeme dobré výsledky.

Na úvod hrajete hned ve čtvrtek v Plzni. To bude na úvod pořádná prověrka?
Je dobře, že do toho skočíme rovnou. Není třeba se rozehrávat proti někomu ze druhé ligy. Plzeň hraje silový, kontaktní hokej. Já to určitě vítám.

Kde si myslíte, že by se vaše mužstvo letos mohlo v prvoligové tabulce pohybovat?
Nechci předbíhat, že budeme hrát někde nahoře. Vzpomínám si z minulosti, kdy sem přišel nový trenér, kterého nechci jmenovat. Vyhlašoval tady titul a nakonec jsme hráli  celou sezonu dole. Takové věci tady nechci dopředu hlásit. Byl bych ale samozřejmě rád, abychom hráli nahoře a v play off se porvali o baráž a případný postup do extraligy, kterou tady všichni chceme.

Výraznou změnu jste zaznamenal i v soukromém životě, když jste vstoupil do svazku manželského.
Je to pro mě zase krok dopředu v mém osobním životě a vztahu s manželkou. Svatba se nám vydařila především díky manželce, která všechno zařídila. Co se týká organizačních věcí, tak jsem tam byl spíše jako divák. Za to jí patří velký dík. Užili jsme si to a hlavně jsme se chtěli vzít. Nebrali jsme se kvůli tomu, že třeba čekáme dítě. Oba jsme to cítili stejně, což pro mě bylo rozhodující.

Potomek je v budoucnu také v plánu?
Výhledově určitě.