Večerním duelem v Táboře (19) v pátek hokejisté David servisu vyrazí za obhajobou titulu.

Pravda, představovali si lepší výchozí pozici: Chtěli základní část vyhrát, o umístění mimo vedoucí čtyřku vůbec neuvažovali.
Těsně před play off krajské ligy však přišel šok: útočník František Mrázek, kterého klub na konci roku uvolnil na hostování do Německa, dle verdiktu svazu od 13. listopadu startoval za David servis neoprávněně, a tak tým přišel kontumačně v tabulce o devět bodů, což jej odsunulo z čela na páté místo!

Šéf klubu Jaroslav David pád tabulkou nepovažuje za tragédii. „Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme vyhrát se všemi. Samozřejmě by bylo příjemné mít v prvním kole někoho slabšího, ale budeme bojovat proti Táboru a uvidíme," prohlašuje David.

Kontumace zamíchaly pořadím, výhra v základní části  spadla do klína hokejistům Slavoje Český Krumlov.

Po výpomoci v nižší lize v Německu František Mrázek naskočil poprvé právě do duelu s Č. Krumlovem (na ledě 10:0). „Když přijel, začal hrát, nicméně chyběl datum ukončení hostování. Samozřejmě je to porušení předpisů a kontumace respektujeme, na druhou stranu jsou jiné maléry v první lize a extralize, přestože tam sedí čtyři profesionálové, kteří  sledují smlouvy a zabývají se tím," podotýká prezident a majitel David servisu Jaroslav David.

Potvrzuje, že do play off jde mužstvo bez Mrázka, své největší posily. Administrativní chyba už se nedá napravit.

Hráčská kabina podle Davida zareagovala pozitivně. „Vládne bojovný duch, nejsme ublížení, spíš je to takové zdravé naštvaní a touha dokázat, že jsme byli první právem," tlumočí prezident klubu odhodlání svých hokejistů před dnešním čtvrtfinále.

S výkony mužstva v základní části byl Jaroslav David spokojen. „Vyplatilo se nám, že kádr byl širší, když přišla marodka, ať šlo o nemoci, nebo zranění. Třeba David Nedorost deset zápasů nehrál, dlouhodobě chyběl Franta Bombic, z důvodu plánované výměny kyčle skončil Luboš Rob," připomíná prezident klubu, že problémy se týmu v dlouhodobé části nevyhýbaly, přesto je ustál. „Bylo fajn, že hráčů bylo víc a všichni si mohli zahrát. Na play off bychom měli být, s výjimkou Franty Mrázka, kompletní," kvituje Jaroslav David.

Nová je situace na postu gólmana, kde poprvé chybí coby jasná jednička ostřílený Josef Kučera, zato je k dispozici vyrovnaná  dvojice Vojta – Jágr. „Tady bych strach neměl," kroutí hlavou šéf David servisu, „oba gólmani jsou dost zkušení a pro kraj velice dobří. Stali se oporami týmu."

Naopak považuje za výhodu, že nemusí trnout, jestli se jednička nezraní… „Kdyby se Pepík Kučera zranil, bylo by to problematické, letos z toho strach nemáme. Oba gólmani jsou vyrovnaní a pravidelně se střídají, což je pro manšaft dobré," říká prezident klubu.

David servis chce zopakovat triumf v krajské lize a  uspět v kvalifikaci o druhou ligu, kde ho loni vyřadil Trutnov. „Náročnost druhé ligy jsme zvažovali. Takové to zdravé jádro, kluci mezi pětadvaceti a třiceti lety, by mohli být základem. Hrají, makají, a pokud by měli zájem a kvalifikaci jsme vyhráli, určitě bychom si to zkusili," tvrdí  Jaroslav David.