Domácí hokejisté v Pouzar aréně nastoupili v modrých dresech, a hlavně poprvé v letošním play off vytáhli z rukávu žolíka jménem Martin Štrba. Naopak hostům chyběl nebezpečný forvard Sýbek, kterého neuvolnilo druholigové Milevsko.

Světě, div se, Českobudějovičtí postupují, i když se v zápase netrefil jejich kapitán Luboš Rob… Štrba a dva obránci, Chaloupka s Vomelou, si připsali v zápase po gólu a nahrávce - a to ve vyrovnané sérii, kde moc gólů nepadalo, stačilo.

David servis vedl v zápase 1:0 a 2:1, ale soupeř vždy vyrovnal. Klíčová byla odpověď na Mazancovu trefu ve třetí třetině. Neuplynula ani půlminuta a přesilovku pět na čtyři bleskově využili i domácí hokejisté - Štrba vyhrál buly za sebe pro Vomelu, navrátilec z trestné lavice se opřel do střely a trefil přesně, 3:2.

V závěru rozhodčí trestal hosty za příliš mnoho hráčů na ledě, Radomyšl se přesto krátce pokusila o power play, ale David servis zkušeně kontroloval těsný náskok, který jej po roce znovu poslal do finále krajské ligy. V neděli - tentokrát v Budvar aréně - vyzve v 1. zápase Lokomotivu Veselí.

Branky: 19. Štrba (Chaloupka, Suchánek), 40. Chaloupka (Vomela), 54. Vomela (Štrba) - 31. Gába (Kudrna), 53. Mazanec (Řehoř). Rozhodčí Handrysz. Přesilovky 3:1. Diváci: 308.