Domácí tým bez nemocných Vomely, Dalibora Mikeše a s Korbelou jen v civilu na střídačce začal tlakem, vedoucí gól jim však sudí neuznal. Naopak radovali se Středočeši, protože v 5. min. ujel Kašák a hned první šanci využil, 0:1. 

Za chvíli Kašák prohodil Zíkovi puk mezi bruslemi a zahrozil podruhé - Mělník dokazoval, že nepřijel na jih nic odevzdat. Tak odhodlaný hostující tým v Pouzar aréně diváci letos neviděli! Hrálo se nesmlouvavě až do konce.

David servis měl v zápase mnohem víc šancí než soupeř, ale střelecká muška hráče zradila, navíc Vokurka potvrzoval pověst kvalitního gólmana. Přesto hokejovější domácí třemi góly otočili stav. S koncem přesilovky důrazný Dan Mikeš před brankou dopravil nahozený kotouč do sítě. Hanzal pak střelou z pravého křídla našel mezeru ve Vokurkově postoji a David servis ve 13. min. vedl 2:1.

Vokurka v brance mnohokrát Mělník podržel, ve 28. min. však lehkou Šulčíkovu střelu vyrazil jen před sebe a kapitán Suchánek si věděl rady.

Komplikace pro domácí tým přišla ve třetí části, kdy sudí trestal střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě a Mělník využil Chvátalem přesilovku!

David servis znejistěl, navzdory střelecké převaze najednou vedl jen o gól. Lepší výchozí pozici do odvety zajistil domácím důležitým gólem Zich. Při avizovaném vyloučení hráče Mělníka brankář Vojta odjel na střídačku, na led skočil šestý hráč a Zich se po střele od modré dobře zorientoval, zvýšil na 4:2.

O něco spokojenější jsou v boji o druhou ligu Jihočeši, kteří si dokonce mohou v odvetě dovolit o gól prohrát a postoupí. Nespokojený ale není ani Junior, který si veze z jihu hratelný výsledek.

Led v Mělníku může být v neděli pěkně horký…

Hlasy trenérů - Jan Boháček, Mělník: "Byl to dobrý hokej, dobrá podívaná. Utkání mělo zápletku, náboj, byly tam i šarvátky. Výsledek, myslím, je dobrý, škoda čtvrtého gólu. Budějovice mají kvalitní manšaft s řadou hráčů, kteří prošli ligovými soutěžemi včetně extraligy, zatímco u nás jsou tak tři lidé, kteří hráli druhou národní, to je maximum. Úzké hřiště je pro zkušené hráče super. My máme tak o polovinu větší, takže kluci se mají na co těšit! Čeká nás další zápas, pořád je to padesát na padesát."

Jiří Fedur, David servis:
"Bylo to těžší, než jsme čekali. Mělnk nás překvapil, hrál velmi dobře. Ale naši kluci zaslouží za výkon pochvalu, hráli dobře, akorát nás mrzí neproměněné šance - skóre mohlo vypadat úplně jinak. Na druhou stranu vítězství se počítá a my v Mělníku neprodáme kůži lacino! Doma jsme měli navrch, vítězství si ceníme, můžeme být spokojeni." 

Branky: 10. Dan. Mikeš (Suchánek, Chaloupka), 13. Hanzal (Janda), 28. Suchánek (Šulčík, Zíka), 55. Zich (Šperger, Macháček) - 4. Kašák (Fedymycz), 45. Chvátal (Příhoda). Vyloučení 7:6. Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík. Diváci: 700.