Hosté z Milevska dostali hned v úvodní minutě výhodu přesilové hry, jenže favorit s přehledem oslabení ubránil, na jeho branku nešla ani střela. Naopak zanedlouho Nedorost navázal na své čtyřgólové představení proti Krumlovu a poslal domácí tým do vedení (3.).

V 10. min. Šulčík s koncem přesilovky vzal zodpovědnost na sebe, oklamal obránce i Šindeláře v brance a zvýšil na 2:0.

Českobudějovičtí v každé třetině udeřili dvakrát. Ve 27. min. se prosadil Nedorost, ve 33. min. kapitán Suchánek. Favorit tak měl zápas plně pod kontrolou. Soupeř bojoval, držel krok v nasazení i bruslení, ale kvalitou podle očekávání zaostával - když se prosadil do šance, nevěděl, jak vyzrát na bezchybného Vojtu.

V 54. min. Šulčík ve vlastním oslabení přidal pátý gól a výsledek pečetil v 58. min. Daniel Mikeš. Necelé dvě minuty před koncem mohl zaznamenat alespoň čestný úspěch milevský Radosta, ale ani on v přesilovce nepochodil, a brankář David servisu se tak může radovat z první nuly v play off.

Druhý finálový zápas se hraje v pátek v Milevsku (19).

Branky: Šulčík, Nedorost 2, Suchánek, Dan. Mikeš. Rozhodčí: Poskočil, Urban - Němec, Diviš. Vyloučení 7:7. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváci: 560.