Přijeli na led suverénního lídra a v první třetině zlobili. Nepůsobili jako tým, který by chtěl složit zbraně dřív, než bitva začne.

Naopak. Hosté se chopili příležitosti, a když jim domácí nabídli brzy přesilovou hru, šli v zápase díky Schejbalovi do vedení. „První třetina byla dobrá, domácím jsme stačili," konstatoval útočník Ondřej Petržílka, jehož tým držel krok v bruslení i nasazení do konce první dvacetiminutovky. „Ale nechali jsme si dát dva góly a druhá třetina už byla horší," posteskl si.

Ve druhé části začal hostům ujíždět vlak. Slibně rozehraný zápas ztratili. „Na začátku jsme do toho šli, ale přišla pětiminutovka, kdy jsme si nechali dát po hloupých chybách několik gólů za sebou, a pak se nám už hrálo těžko. Obtížně jsme hledali síly soupeři vzdorovat. Když s takovým týmem prohráváte o víc gólů, tak už se vám hraje špatně," přiznal Ondřej Petržílka, že na obrat Soběslav v Českých Budějovicích reálně pomýšlet nemohla.

Domácí se nespokojili s vedením 6:2 a ve třetí periodě zasypali náhradníka v brance Dvořáka dalšími pěti góly!

Soběslavští, kteří bojují o osmičku, chtěli favorita soutěže potrápit. To se jim povedlo jen částečně. „My na David servis docela umíme hrát, zápasy bývají vyrovnané," podotýká Petržílka. „Začátek byl dobrý a utkání se vyvíjelo jako pokaždé s David servisem," poznamenal.

Jiný byl ale konečný výsledek: Zatímco doma Soběslav prohrála jen 4:6, v Pouzar aréně utrpěla debakl 3:11.

Vůdčí roli hokejistů David servisu v krajské lize bere Ondřej Petržílek jako nezpochybnitelný fakt. „David servis je úplně jinde než všechny ostatní týmy v soutěži," míní forvard Spartaku – a série dvanácti zápasů bez ztráty bodu mu dává za pravdu. Přesto si útočník nemyslí, že by tudíž bylo o vítězi krajské ligy předem jasno. „Play off je jiná soutěž a stát se může cokoli. Záleží na aktuální formě, kdokoli vás může vyřadit. I David servis to bude mít těžké," míní Ondřej Petržílka.

V dalším kole Spartak Soběslav přivítá Český Krumlov. David servis má volno, až 12. prosince přivítá v Hokejovém centru Pouzar Strakonice.