Pouze dvoubrankové manko po první části ještě dávalo hostům naději, ale když na začátku druhé třetiny nevyužili přesilovku pět na tři a v čase 25:27 naopak inkasovali z hole Šulčíka, definitivně začali ztrácet půdu pod nohama.

Nedorost přidal ze samostaného nájezdu slepený čtvrtý gól a bylo rozhodnuto. Ve vlastním oslabení opět Nedorost zvýšil na 5:0 a vyhnal R. Lukeše z branky, nahradil ho Pícha - stejně jako v prvním utkání v Pouzar aréně.

Znovu v oslabení vysunul Chaloupka z vlastního pásma Nedorosta a ten i tentokrát sólo proměnil! Trojice Zich, Korbela, Hanzal pak do šroubku rozebrala krumlovskou obranu a brankostroj pokračoval…

Za hosty se trefil až Kadlec, jenž snížil na 8:1 v početní nevýhodě. Nakonec D. servis - Č. Krumlov 12:3 (2:0, 6:1, 4:2) a domácí jdou do finále, kde narazí na Milevsko.

Vítězové před 500 diváky dohrávali bez zraněného Hanzala a vyloučeného Sumerauera, jenž inkasoval trest ve hře.

První finálový duel se hraje v neděli od 18 hodin ve Čtyřech Dvorech.

Branky: Nedorost 4, Šulčík, Trummer, Hanzal 2, Zíka, Fleischman - Kadlec, Unger, Vondřich.

Lukáš Sumerauer pod sprchy

Po střetu s Lukášem Sumerauerem se krumlovský Miloslav Klíma skácel k zemi a domácí útočník šel předčasně do kabin. Dohrál, inkasoval trest ve hře.

Smiřoval se s tím, že vynechá minimálně nedělní první finále s Milevskem: „Naštve to," pousmál se trpce. „Já ale myslím, že to faul nebyl. Jak je malý a byl skloněný, najel do mé ruky sám," polemizoval hokejista verdiktem rozhodčího Hamra, který vše posoudil jako zásah do oblasti hlavy a krku. Se zraněním.

Na Klímu jako by měli domácí ve středu spadeno. Ve druhé třetině ho nešetrně narazil na mantinel Lukáš Vomela. Sumerauer popřel, že by v tom byl záměr. „Nic proti němu nemám. Naopak, hrajeme spolu hokejbal! Jsme zadobře," ujišťoval hráč David servisu, jenž zamířil za Klímou do šatny a zbytek utkání propovídali. „Má nevýhodu v tom, jak je malý. Jezdí hodně skloněný. Krumlovští mi nic nevyčítali, a výjimečně ani náš trenér," tvrdil útočník Lukáš Sumerauer.