"Opak je pravdou," kaboní se trenér Jiří Fedur. Přesto v sobotu večer proti Vimperku (18) v improvizované sestavě nastoupí. „Nemůžeme odkládat donekonečna…"

Ve čtvrtek se trenérům sešlo na ledě jedenáct ocelových mužů, kteří odolávají nemocem a zraněním.

Anebo se stačili dát do pořádku – jako excelentní bruslař a technik Roman Šulčík, jenž po léčbě antibiotiky hlásí návrat do hry. „Na to, že jsme čtrnáct dnů nehráli, je to žalostně málo," přikyvuje kouč.

Tenhle zápas mimo led zatím David servis prohrává. V obraně jsou připraveni Chaloupka, Cikán a Michal Mrázek. Kompletní zdaleka nejsou ani útoky. „Je to smutné a na pováženou, ale kdo přijde, ten bude hrát," naznačuje Jiří Fedur, že moc zdravých hokejistů na výběr nemá.

Ambice vyhrát základní část krajské ligy dostávají trhliny s tím, jak mizí ze sestavy důležití hráči.

David Janda si proti Žirovnici poranil koleno a čeká na výsledky vyšetření magnetickou rezonancí.  Dnem pravdy má být pondělí.

Hned v dalším domácím duelu s Milevskem nedohrál jiný forvard: David Nedorost laboruje s natrženým stehenním svalem. Neúspěšně před časem skončil test Luboše Roba. „Po půlhodině odešel z ledu s tím, že to nejde. Dostal volno  a pokusí se připravit na nejdůležitější část sezony – play off."

A tím výčet nekončí. „Sice jsme si zápas odložili, ale teď je to skoro horší, než to bylo!" kroutí hlavou kouč Jiří Fedur, jenž prý takto vleklé problémy s marodkou ve svém týmu nepamatuje. „Ještě, že hokej neděláme pro peníze, ale pro zábavu. Náš elán to ale sráží," připouští.