Po bezgólové první, řekněme seznamovací třetině se David servis čtyřikrát trefil, a tím rozhodl zápas. Za příznivého stavu však polevil a Středočeši se ihned chopili příležitosti, jejich přesilovku využil střelou od modré obránce Pfejfer. Přestávka přišla domácím vhod.

V závěrečné třetině už servismani zase šli pevným krokem za body. Ve 42. min. Rob krásně našel přihrávkou od mantinelu před brankou Hanzala a bylo to 5:1, od té chvíle nebylo o vítězství Jihočechů nejmenších pochyb.

Za chvíli jel budějovický Heindl sám na brankáře Pospíšila, ale sólo neproměnil. Nevadilo to, protože za pět minut byl v početní výhodě Budějovic důrazný u brankoviště obránce Cikán a přidal šestý gól.

Domácí hokejisté na ledě dominovali a v 50. min. předvedli v útočné třetině krásnou kombinaci po ose Janda, Rob, Bombic! V 54. min. Bombic tentokrát přesnou střelou dal Pospíšilovi osmý gól.

Do konce zbývaly dvě a půl minuty, když Vyskočil vzorně provedeným blafákem do bekhendu překonal Kučeru, ale to byla v Pouzar aréně labutí píseň hostů… "To byl výlet… Byli jasně lepší," znělo pak po zápase chodbou, když Rakovničtí mířili do kabiny.

Hlasy po utkání - David Janda (útočník David servisu): "Vůbec jsme nevěděli, co je Rakovník za tým. Povedlo se nám deset minut ve druhé třetině, kdy jsme dali čtyři góly. Pak jsme začali zase bláznit, ale ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře, padly nám tam nějaké góly a až na pár chvil mám ze zápasu dobrý pocit. Rakovník bych kvalitou přirovnal třeba k Veselí."

Ondřej Cikán (obránce David servisu): "O soupeři jsme nevěděli nic. Po oťukávání jsme, až na některé výpadky, zvládli zápas bez problémů. Za stavu 4:0 a 6:1 jsme přestali hrát, co máme."

Trenér Jiří Fedur (David servis): "Zvládli jsme to. O soupeři jsem na internetu nenašel vůbec nic, jen že vyhrál třetí finálový zápas nad Mělníkem 1:0. Nedivím se, jejich gólman není špatný… Ale od začátku bylo vidět, že máme navrch. Po rychlých gólech bylo rozhodnuto. Kluci nevěděli, do čeho jdou. Svou roli hraje únava i respekt, protože kvalifikace je pro nás něco nového. Ale hráči odvedli stoprocentní výkon."   

Branky: 21. Janda (Hanzal), 22. Fleischmann (Fousek), 25. Dan. Mikeš, 26. Janda (Hanzal), 42. Hanzal (Rob), 47. Cikán (Hanzal, Rob), 50. Bombic (Janda, Rob), 54. Bombic (Rob) - 37. Pfejfer (Kounovský), 58. Kounovský (Vyskočil).

V neděli Českobudějovičtí zajíždějí na druhý zápas do 250 kilometrů vzdálené Lomnice nad Popelkou, kde sídlí vítěz přeboru Libereckého kraje.