Utkání v Budvar aréně mělo šťastný konec pro hosty z Hluboké, kteří po dramatické bitvě vyhráli 8:7. Vedení se ujal David servis, který po sobotě chtěl udržet teoretickou naději na postup do play off. Jenže než se nadál, Rytíři obrátili stav na 1:3 – a vyhnali z brány gólmana Miroslava Studničku.

„Jako každé derby i tohle bylo vyhecované. Šli jsme do něj s tím, že musíme vyhrát, vedli jsme 1:0, ale bohužel se opět potvrdilo, že někteří naši hráči neunesou psychický tlak,“ krčí rameny zklamaný trenér David servisu František Eliáš. „Jak je v letošní sezoně u nás zvykem, děláme hrozné chyby v obranném pásmu,“ doplnil kouč.

Ani vášnivý čtenář detektivek by neuhádl, jak duel plný zvratů dopadne. David servisu pomohla přestávka, ve druhé třetině vyrovnal na 3:3. Do kabin se šlo za stavu 4:3 pro Hlubokou.

Ve třetí třetině derby gradovalo. Vidět byly i emoce, olej do ohně přilil rozhodčí Holub. „Dostal soupeře do dvanácti, třinácti lidí. To měla být voda na náš mlýn, ale my dělali hrubé chyby, a za stavu 4:6 nám nezbývalo už nic jiného, než si vzít oddychový čas, s hráči promluvit a přeskupit řady,“ líčí trenér František Eliáš.

Derby plné zvratů

Hokejisté David servisu poslední šanci uchopili za pačesy a vrátili se do zápasu. Vytvořili si tlak, proti oslabené Hluboké obrátili na 7:6!
„Bohužel pak opět někteří hráči situaci psychicky neunesli, dostali jsme zbytečně vysoké tresty, v hektických minutách jsme hrubě chybovali,“ kroutí hlavou Eliáš.

Naopak svěřenci trenéra Milana Nedomy zosnovali protiúder – nejprve vyrovnali na 7:7, a navrch stačili přidat ještě vítěznou trefu, na kterou už domácí nenašli odpověď. „Po tomto víkendu jsme ze hry o play off,“ konstatuje lodivod David servisu. Nejvíc ho mrzí, že hráči si za porážku mohou do značné míry sami: „Když tak počítám, pět gólů Hluboké bylo našich . . .“

V neděli se David servis, určitě poznamenaný prohraným derby, vypravil do Milevska k duelu s Božeticemi. Ty soupeři z Českobudějovicka přichystaly debakl 8:1. „Nastoupili za nás i ti hráči, kteří v sezoně tolik nehráli,“ upozornil Eliáš na změny v českobudějovické sestavě.

Zabojovat a dokončit krajskou ligu se ctí na lepším než poslední místě – to je cíl kouče Františka Eliáše a jeho týmu v závěru základní části.
V pátek David servis zajíždí na strakonický led, čeká ho ještě derby na Hluboké a pak už jen derniéra 30. ledna doma se Soběslaví. „Musíme zabojovat o čest. Aby sezona neskončila pro klub absolutní ostudou!“ bije na poplach trenér Eliáš, jenž má největší obavy z odvety na Hluboké, kde by David servis rád vrátil Rytířům sobotní porážku. Domácí určitě budou proti. „U nás soupeř měl pocit, že jsme rozhodčího instruovali, jak má pískat . . .  Obávám se, aby nevzplály emoce a utkání se nezvrtlo. Třeba se mýlím a zápas proběhne v klidu. Naší pritoritou je dohrát sezonu se vztyčenou hlavou,“ uzavírá.