Pro třetí si hokejisté David servisu touží dojet zítra na stadion do Letňan, jejichž přednosti i slabiny zná mistr jižních Čech z domácí premiéry.

Svěřenci trenérů Rudolfa Suchánka a Jiřího Fedura by měli vyrazit do Prahy v kompletní sestavě.

Druhý duel ve skupině jste odehráli v Lounech a zvítězili 6:1. Jak těžké bylo uspět s poraženým finalistou Ústeckého kraje?

Lehké to nebylo. V pátek jsme hráli doma, v sobotu nebyl trénink a v neděli jsme měli další zápas. Čekala nás cesta, soupeř byl houževnatý, dobře bruslil. Naši kluci nebyli tak agresivní, jak by měli být, mysleli si, že to půjde samo. Byli jsme trochu laxní, ale jsem rád, že jsme vyhráli a potvrdili naše kvality.

Potvrdilo se, že by Louny měly být slabším týmem než Letci z Letňan?

Určitě jsou o něco slabší. Ale hrály doma, dobře bruslily. My se chvílemi jejich hře přizpůsobili. Naštěstí má náš manšaft takovou kvalitu, že jsme zaslouženě vyhráli.

V čem jsou Louny jiné než váš první soupeř ve skupině?

Řekl bych, že Letňany u nás lépe bruslily, byly živější. To Louny tolik nejsou, ale jejich vzájemné zápasy v sezoně byly přesto vyrovnané. Takže soupeř je to o něco horší, ale nechtěl bych ho nijak hanit, ani podceňovat.

V Lounech jste nastoupili bez Jaroslava Korbely a také bez Petra Macháčka. Proč?

Macháček měl virové onemocnění a Korbelu trápily vazy v koleně. Takže tihle dva kluci s námi nebyli, ale hráči, kteří za ně do sestavy naskočili, je dobře nahradili. Máme široký kádr, a přestože oba patří k oporám, dostali zase příležitost ostatní – a podali výborný výkon.

Jak to se dvěma marody vypadá před nedělním utkáním v Letňanech? Jsou fit?

Budou určitě hrát. Jarda Korbela byl ve čtvrtek na ledě a Macháček se normálně zapojil do přípravy.

Kvalifikaci máte rozjetou výborně, oba soupeře ve skupině jste přehráli…

Uvidíme, jak budou hrát Louny s Letňany (zápas byl na programu v pátek večer, pozn.) a pak my v neděli. Čeká nás ještě páteční domácí zápas s Louny. Uvidíme… Pojedeme do Prahy s tím, že chceme vyhrát a stát se prvním postupujícím. Pak bychom měli čtrnáct dnů na to, abychom se připravili na kvalifikační finále o postup do druhé ligy.

Tým Letňan už znáte z Pouzar arény, kde jste jej porazili 5:1. Co od něj čekáte v odvetě?

Určitě budou hrát podobný hokej, jaký předváděli u nás. Mladí kluci dobře bruslí, hrají hokej nahoru dolu, takže asi víme, co se od nich dá čekat, a připravíme se na to. Máme natolik zkušené mužstvo, že by se s tím mělo vyrovnat.

Žádné vynucené změny v sestavě neřešíte?

Ne, ne! Pojedeme tam kompletní a popereme se o to. Jede se autobusem, v půl desáté vyrážíme z Budějovic, protože se tam hraje bohužel nezvykle už od půl druhé, jindy asi nemají ledy. Takže to bude bez oběda…