Ale výsledek z Veselí (1:8) byl pro Hanzalův tým varovně zdviženým ukazovákem: Před play off je co zlepšovat.

„Je to má první porážka, co jsem tady," připomíná útočník, že začátek soutěže vynechal. Prezident klubu Jaroslav David dojednával jeho příchod z Ostrovů, a než se podařilo vyřešit všechny formality kolem transfer karty, měl David servis na kontě porážky s Pískem a Humpolcem, což nikdo nečekal. Do třetice proti Veselí, již s nováčkem Hanzalem v útoku, Českobudějovičtí vyhráli, a odstartovali tím vítěznou sérii, která se stejným soupeřem i skončila.

Podle Jiřího Hanzala to byl přesně ten zápas, kdy hokejistům nevyjde na ledě vůbec nic. „Gólmanovi se taky nedařilo, my mu moc nepomohli. Zatímco my stříleli od modré čáry nebo z rohu, soupeř měl gólovky a skoro každou proměnil," líčí odchovanec českobudějovického hokeje, jenž ví, že právě veselská Lokomotiva v minulé sezoně zdolala David servis ve finále krajské ligy. „A co jsem slyšel, bylo to zaviněno nedisciplinovaností. Teď to byl stejný příběh. Měli jsme přes třicet trestných minut. Být půl zápasu venku, to je dost," mračí se Jiří Hanzal a poznamená k tomu, že domácí přesilovky o skóre zásadním způsobem rozhodly: „Dostali jsme z nich šest z osmi gólů."

Že to je stará bolest, která se přes výtky trenérů nehojí, ví i nejnovější člen HC David servis. „Skoro každého soupeře převálcujeme, přehrajeme, ale tím, že mu nabízíme plno přesilovek, vyhráváme jen 5:4, 5:2, 4:2. Jinak by všechny zápasy končily 8:1, 8:2," posteskl si Jiří Hanzal a byl zvědav, co se bude v kabině dít. „Nevím, ale doufám, že v tomto směru všichni začnou být chytřejší," apeluje na nejtrestanější spoluhráče. A sám si trochu posype hlavu popelem, přestože jeho poslední vyloučení bylo z jiné kategorie – chránit vlastního gólmana je v hokeji nepsaná povinnost. „Nějaký hráč po odpískání vystřelil na našeho brankáře, tak jsem ho trochu porovnal, byli jsme oba vyloučeni. Taky jsem nemusel, ale je třeba ukázat, že tohle dělat nemá," zdůrazní.

David servis po deseti zápasech v kraji padl Hokejisté David servisu sice po deseti zápasech našli v kraji přemožitele, ale na vítěznou kolej se vrátili hned druhý den, kdy doma zdolali Český Krumlov 5:4.