Začátek sezony ještě připomínal ten loňský, ovšem historie se neopakovala, na výměna trenérů tentokrát nikkdo nepomyslel. „Vůbec bych to nesrovnával,” nechce ani slyšet staronový šéf střídačky Jiří Fedur.

„Záleží na tom, jak se dá manšaft dohromady, jestli se doplní o vhodné typy, aby k sobě pasovaly, a hlavně jeden druhého uznával,” podotýká zkušený trenér David servisu a doplňuje, že v týmu má teď osobnost, která jde příkladem. „Získali jsme hráče formátu Luboše Roba, který výkonnostně do naší soutěže nepatří. Od něj se toho musí ostatní moc naučit. Manšaftu jeho přítomnost dává hrozně moc, výkon dalších hráčů se zvedl o padesát procent. Respektují ho,” kvituje kouč posilu, která přišla v rozjeté soutěži. Atmosféru v mužstvu si Fedur pochvaluje: „ Už se nehledají chyby tam, kde nejsou, ale každý musí v první řadě začít u sebe. To je správný recept na úspěch.”

V úvodu soutěže „servismani” nejvíce žehrali na slabou produktivitu. „Od extraligy po okresní přebor slyšíme trenéry, jak naříkají, že jejich týmy nedávají góly. Jsou to fráze. Ale co naděláte, když je to pravda? Prohrajeme v Krumlově 2:3, ačkoli devětkrát jedeme sami na branku! To je na pováženou. Druhý den si přečtete v novinách výsledek. Na víc se nikdo neptá,” uvědomuje si Fedur, jenž prožívá nyní se svým týmem vítězné období. Pět výher v řadě znamená nejlepší šňůru David servisu v sezoně. „Hodně záleží na vzájemné důvěře. Pak se dají realizovat i věci, které se zdají být nemožné. Je to úplně jiná práce, a hlavně kluky hokej víc baví. Vyhověli jeden druhému a začalo se nám dařit,” popisuje Jiří Fedur proměnu, podpořenou příchodem Roba.

Posil ovšem bylo víc. Před sezonou přišel třeba Lukáš Vomela, obránce draftovaný v roce 2004 Dallasem Stars. „S majitelem klubu panem Davidem jsme se dohodli, že bez posílení to nepůjde,” vysvětluje kouč. Kádr tak doplnil hlubocký Šíma, synové bývalých opor Motoru Hejna s Gulou či Javorský z Brna.

Další přestupová bomba vybuchne co nevidět: do David servisu míří útočník Martin Štrba! „Má chuť pro naše mužstvo něco odevzdat. To nám dřív chybělo. Kluci, kteří pořád měli, co ukázat, mizeli z hokeje,” mne si ruce trenér Jiří Fedur a ke Štrbovi doplňuje: „Už s námi trénuje, ale jestli stihne sobotní zápas s Táborem, zaručit nemohu.”

Ačkoli tým má tři brankáře, v hledáčku vedení se ocitl brankář s ligovými zkušenostmi, jehož jméno zatím tají. Naopak není tajemstvím, že už nějaký čas láká do svých řad Romana Turka. Zatím marně.