Dokonce se chystali na led, ale z první projížďky sešlo. Stejně jako ve čtvrtek.

Do Hokejového centra Pouzar se přesunou v pondělí. Stěhovací službu k tomu podle prezidenta klubu Jaroslava Davida potřebovat nebudou, moc věcí si totiž neponesou. Každý hráč si vezme výstroj, aby v úterý mužstvo mohlo absolvovat v nové hale první ostrý trénink.

Do té doby hráči musí čerstvý led šetřit. „Udělali ho v úterý, chtěli jsme ho ujezdit, což je třeba, ale byl ještě moc tenký. Tak až příště,"  těší se majitel klubu Jaroslav David na první sklouznutí.

Reakce hráčů při prohlídce byly pozitivní, v centru se líbí i jejich prezidentovi, jehož firma při výstavbě haly přiložila ruku k dílu; že by ale byl jedním z investorů, Jaroslav David na přímý dotaz Deníku odmítl.  „Kabina je dost velká, celá koncepce haly se zázemím a restaurací vypadá dobře. Myslím, že to bude pěkný stánek," prohlašuje.

Extraligovou Budvar arénu opouštějí „servismani" bez větších emocí. Nejde o žádný úprk. „Musím říct, že nám tam v rámci hierarchie týmů vycházeli s ledy vstříc. Prioritu měl Mountfield, mládež a pak jsme byli my," podotýká David s tím, že na novém stadionu hokejisté budou mít k dispozici led v příjemnějších hodinách. „Při rozdělování ledů dostaneme přednost, trénovat od devatenácti hodin bude pro kluky lepší než od půl deváté," netají se prezident, že stěhování s sebou přinese nesporné výhody. „Kabinu bude mít i naše béčko. Dvojšatna se sušárnou je opravdu parádní," oceňuje.

V neděli se David servis, vedoucí tým krajské ligy, symbolicky rozloučí s Budvar arénou. Hostí šlágr: k souboji prvního s druhým přijede Lokomotiva Veselí nad Lužnicí! „Letos se nám daří, Veselí má také dobrý tým, tak uvidíme," je David zvědav.

11. listopadu by Českobudějovičtí měli zavítat na Hlubokou, kde – dovolí-li to počasí – derby odstartuje letošní hokejovou sezonu v Kuki aréně. A 16. listopadu dorazí do Pouzarovy haly Vimperk!

Do té doby dozná zázemí stadionu ještě některých změn, které uvítají nejen hráči, ale hlavně diváci. „Během měsíce  bude uvedena do provozu restaurace. Lidé, kteří se přijdou podívat na hokej, určitě přivítají možnost ohřát se," avizuje Jaroslav David pohostinné prostředí pro příznivce. V budějovické Budvar aréně v minulosti často fanoušky z celého kraje nepříjemně zaskočilo, když nebyl otevřen bufet, a to pohříchu dokonce ani během hojně navštěvovaných zápasů play off.

Příznivci David servisu  se mají, nač těšit. „Velký ochoz pojme víc diváků, než druhá budějovická hala. K tomu je na kratší straně  restaurace a místo pro dalších osmdesát, sto lidí. Člověk stojí za sklem tři metry nad brankou, odkud je krásný pohled," láká Jaroslav David fanoušky na zápasy v nové hale.