"Skvělý brankář, zápas tvrdý jako křemen připomínal play off. Chtěli jsme bod, ale máme dva… Bravo!" Vimperští fandové se rozplývali po výhře svých hokejistů na David servisu, kam je doprovodili i s bubny.

Hokejová válka jako by dopředu varovala favority: soutěž je tak vyrovnaná, že v play off nemusí být o překvapení nouze!

Ve 21. min. Vimperk, loňský soupeř servismanů ze čtvrtfinále, senzačně vedl v Českých Budějovicích 2:0. Až chytré střely zkušených rutinérů Roba a Bombice překonaly skvělého náhradníka Pixu, který zaskočil v bráně hostů za Podskalského.

Ve 33. min. aktivitou hýřící Šulčík gólem v početní výodě poprvé v zápase dostal domácí do vedení a zdálo se, že David servis je na dobré cestě, aby bojovného protivníka porazil. Nestalo se.

Dramatické utkání, které začalo v Hokejovém centru Pouzar až ve 20 hodin, ještě natahovala řada vyloučení. Ale bylo se na co dívat, hráči si na ledě nic nedarovali. Oba týmy si vyzkoušely oslabení i přesilovky. Vimperský Vávra šel předčasně do šaten po faulu u mantinelu na Jandu (zásah do oblasti hlavy a krku), mezi druhou a třetí třetinou přijela na stadion rychlá záchranná služba.

Nesmlouvavá bitva pokračovala ve třetí části, kdy Vimperk dvěma góly obrátil skóre. Domácí zachraňovali bod 23 vteřin před sirénou! Duel rozhodly až nájezdy. V nedělním kole David servis zajíždí do Milevska, kde změří síly s Božeticemi, zatímco Hluboká nad Vltavou přivítá v Kuki aréně Český Krumlov.

Ve sdruženém okresním přeboru je v neděli od 11 hodin na programu derby mezi SKH Hluboká a béčkem David servisu ČB.