Hokejisté David servisu proti Humpolci na domácím ledě splnili roli vysokého favorita a oplatili soupeři porážku ze druhého utkání sezony, kdy se na Vysočině zrodila senzace.

V Pouzarově hale se překvapivý scénář nekonal. Když minutu a čtvrt před koncem obránce František Bombic napřáhl na modré čáře a tvrdou ranou rozvlnil síťku, byl  debakl hostů zpečetěn – 8:1.

Servismani vedli doma už 6:0. Brankář Josef Kučera v zápase kryl i trestné střílení a inkasoval jen jednou, to když Humpolec snížil gólem v závěru druhé třetiny. Zbytek sobotního zápasu by nejspíš oba celky klidně oželely, poslední část byla něčím navíc…

I když si David servis přesvědčivě dokráčel pro body, jeho kouč Jiří Fedur svým hráčům v kabině vyčetl, že příliš často vysedávali na trestné lavici: „Zápas jsme měli od stavu 6:0 dohrát v klidu, skóre mělo narůstat v náš prospěch a ne, abychom se nechali vylučovat… Mohl za to i rozhodčí, protože takhle se zápasy nepískají," zlobil se částečně budějovický trenér i na muže v pruhovaném. A v duchu už možná dumal, jak těžké bude ukočírovat mužstvo v play off, až půjde do tuhého.

V minulé sezoně Humpolec odjížděl ze Čtyř Dvorů s podobnou nadílkou. Ovšem v nové sezoně se doma hned ve druhém kole na obhájce krajského stříbra vytáhl. „Měli jsme mu co oplácet. Výsledkově se nám to povedlo, ale po herní stránce se mi zápas vůbec nelíbil. Vůbec," kroutil hlavou trenér Jiří Fedur.

Nevymlouval se na úroveň  soupeře, který se marně pokouší dotáhnout na vedoucí osmičku. Hleděl do vlastních řad. „Samozřejmě na tom nesou vinu naši hráči. To, co si  někteří dovolují, to nejde. A rozhodčí tomu nepomohli," zdálo se domácím, že soupeři padají někdy na led až moc ochotně. A že sudí nedokázali přesně rozpoznat, kdy šlo o tvrdý zákrok, a kdy hráč faulu přidal. „Ale to naše vylučování se mi od prvopočátku nelíbí! Někdy jsou v tom emoce, ale tentokrát to bylo zcela zbytečné. Musím zopakovat, že takto rozehraný zápas jsme měli dotáhnout do konce v naprostém klidu," zdůraznil ještě jednou trenér David servisu. Jasně tím dal najevo, že i když tým podesáté v řadě zvítězil, odmítá mhouřit oči nad nedisciplínou. „Vyhrává se, ale určitá dílčí nespokojenost tu je," poznamenal.

Loni jeho tým suverénně  ovládl základní část, ale letos je soutěž pro nezaujatého diváka mnohem zajímavější. Po dvou porážkách na úvod se David servis, finalista posledních dvou ročníků, musel prokousat mezi nejlepší čtyřku  ze zadních pozic. Po tomto víkendu si polepšil – je třetí s minimální ztrátou za Pískem a Veselím, navíc má k dobru odložené derby na Hluboké.

Po doplnění kádru se vyrovnaly síly jednotlivých formací. O osm gólů se proti Humpolci podělila sedmička hráčů, z nichž tři přišli před sezonou a čtvrtý, bek Tomáš Tupý, v polovině soutěže. Do odvet David servis vstoupil neohroženě.