Výhra venku, porážka doma, velká marodka a sváteční derby s Pískem (2:7), v němž těžko hledali síly. Začátek sezony hokejistů David servisu ve druhé lize není ideální hlavně vinou rozsáhlé marodky, z níž se hráči po léčbě antibiotiky vraceli do hry jen pozvolna. A ne úplně fit.

„Mám pocit, že jsme měli odložit i zápas s Pískem, ale to by se už nehodilo, takže jsme nastoupili po týdnu bez ledu a trénování. Někteří hráči po nemoci trénovali poprvé den před zápasem," podotýká trenér servismanů Jiří Fedur.

V kabině se po úspěšném výjezdu do Kolína rozmohly anginy a možná za to mohla klimatizace v autobuse. „Ten den bylo velké horko. Třeba Točík chybí už přes týden, k tomu máme nějaká zranění… Zichovi se udělalo po druhé třetině špatně, takže dáváme mužstvo horko těžko dohromady," mračí se trenér Fedur před dobotním utkáním II. ligy v Havlíčkově Brodě.

Po něm hráči uvítají volnější program: nastoupí až 8. října doma proti Pelhřimovu. „Udivuje mne, že jsme se dostali do takových problémů hned na začátku soutěže. Ale snad to alespoň budeme mít za sebou!" věří budějovický kouč, jenž si všiml, že oslabení hráči toho po středečním derby s Pískem měli plné zuby. „Začali jsme na čtyři lajny a stejně jsme utkání fyzicky nezvládli," konstatoval.