Hokejisté David servisu mají  vedoucí osmičku stále na dohled. Aby se do ní ale probojovali, budou muset přidat, středeční výkon doma se Žďárem (2:5) na ligové body nestačil.

Hosty vedl na jihu trenér Michal Konečný a přiznal, že  rozhodně nechtěl nováčka podcenit. „Přijeli jsme s respektem, protože domácí měli za sebou vyhrané zápasy a hrají o play off," uvedl lodivod Žďáru, podle jehož slov první třetina byla vyrovnaná, od druhé už ale jeho svěřenci tahali za delší konec. „Máme čtyři lajny, kluci hrají, co si řekneme, takže nakonec naše vítězství bylo asi zasloužené."

Druhou část hosté vyhráli 2:0, třetí 2:1. Výsledek pečetili gólem do opuštěné Spáčilovy svatyně. „Byli jsme aktivní, řekl bych, že jsme více bruslili. Chtěli jsme dostat domácí pod tlak, napadat. Obvykle tak hrajeme, nevyčkáváme, ale snažíme se být aktivní," pochvaloval si kouč Žďáru nad Sázavou Michal Konečný.

Naopak domácím trenérům utkání radost neudělalo, a navíc se jim před sobotním výjezdem do Kolína začaly hromadit omluvenky. „Několik kluků je pracovně zaneprázdněných," hlásil Jiří Fedur. „Adam Vylíčil, Petr Zich, Lukáš Sumerauer taky… Kontaktovali jsme Dana Mikeše, jestli by nám nepřišel na pomoci, tak uvidíme. Musíme to nějak poskládat a zase se pokusit bodovat. Velká škoda, že se to proti Žďáru nepovedlo!" litoval budějovický trenér.