Hosté do televizního zápasu nevstoupili vůbec dobře. Už ve 3. min. měli štěstí, když Pivko v ideální pozici trefil tyč Turkovy klece. Štěstěna Jihočechy opustila o čtyři minuty později, když Kolář v přesilovce našel před brankou zcela nekrytého Koukala, jenž otevřel skóre.

Pardubice byly v první třetině aktivnější, ale druhého gólu se dočkaly v době, kdy to už nikdo nečekal. Při hře čtyři na čtyři vyrobil expardubický bek Snopek hrubici. Koukal pouhou vteřinu před první sirénou našel v dobré pozici Starého, jenž střelou pod horní tyč nedal Turkovy šanci zakročit. „Byl to zbytečný gól. Jsme na puku a uděláme takovou chybu. Co k tomu říct,“ zlobil se po první třetině obránce Mountfieldu Petr Gřegořek.

Úvod druhého dějství vyzněl bohužel také lépe pro domácí. Nakládalova teč v přesilovce skončila za Turkovými zády a bylo to už 3:0. Když potom nešťastně skončil za Turkovými zády i kotouč, který sjel Kolářovi z hokejky, bylo prakticky po zápase.

Ve zbytku utkání hostím nelze upřít snaha, ale soupeř byl lepší a pro Jihočechy to znamenalo už druhý zápas za sebou bez vstřeleného gólu. Výhru domácích pečetil Koukal z trestného střílení.

Branky a nahrávky: 7. Koukal (Kolář), 20. Starý (Koukal), 22. Nakládal (Starý, Koukal), 28. Kolář (Starý), 57. Koukal z trestného střílení. Rozhodčí: Hradil, Husička – Čech, Poruba. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 7460. Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Pineault, Zohorna, Somík – Klejna, Kousal, Rákos – Pilař. Trenér: V. Sýkora. Mountfield: Turek – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Melichar, Kotaška, Jank – Gulaš, Vak, Veselý – Melichárek, Mikeska, Květoň – Micka, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Mertl, Kotrla. Trenér: Výborný.