Návštěvníci sportovních zápasů si občas prohlédnou i to, za co si nezaplatili. Fanoušci na jihu Čech si na podzim "užili" podívanou dokonce na dvě díry. První v ledu, která se stala hodně slavnou. Díky záběrům kamer a přenosu z utkání hokejového Karjala cupu do několika zemí světa, putovala Evropou. A dorazila dokonce až do Ruska. Vzbudila pozornost na mnoha místech planety. Osobní asistence kapitána švédského a českého týmu budila údiv. "Červus nám vždycky přišel říct, jak to s dírou vypadá," popisovali po zápase spoluhráči kapitána Romana Červenky. Ten se nad dírou v ledu skláněl, byl jedním z těch, který rozhodl, že zápas bude pokračovat. S C na dresu je prodlouženou rukou trenéra, bojovníkem, lídrem a teď už i expertem na díru… Pochvalu zaslouží za pohotový zásah hasiči. Na ledovou plochu nastříkali cosi, co zřejmě okamžitě pomohlo a jejich práci doprovodilo 6000 fanoušků sborovým zpěvem: Co jste hasičííí, co jste dělali…" Mimochodem, podle neověřěné informace prošli ledaři v Českých Budějovicích po mezinárodní ostudě speciálním školením. Každý si vyvrtal do ledu svoji zkušební díru a učil se, jak se opravuje…

Díra v ledu  a odborníci v akci
Velký průšvih! Největším odborníkem na díru je Roman Červenka

Díru si nedobrovolně užívají dosyta také návštěvníci českobudějovické Sportovní haly. Ne v ledu, ne v palubovce, ale ve stropě. Je to kulisa na extraligvých zápasech opravdu nečekaná. Doprovází opravu střechy Sportovní haly, kvůli které byla hala v létě dost dlouho mimo provoz. Chorvati z Osijeku se hodně divili, když bojovali proti Jihostroji o postup do osmifinále Poháru CEV a ve střeše haly byla veliká díra. Díra se žebříkem.

Ona taková díra ale může mít i poněkud výchovný charakter. Až přijdou rodiče s dětmi 8.12. na extraligový šlágr Jihostroje Č. Budějovice s Kladnem, mohou potomkům ukazovat, kudy si o tři dny dřív odnesl neposlušné volejbalisty čert.