Gólman Kuki Boys Lukáš Zajíček se tentokrát nestal hrdinou zápasu. „Zpočátku byla mlha, puky se odrážely od nás i od soupeře, hra se přelévala ze strany na stranu. S počasím se, myslím, vypořádal lépe soupeř," uvažoval po utkání hlubocký gólman.


SKH Hluboká podle něj vsadil na téměř fotbalovou taktiku. „Dával puky vzduchem středem hřiště na své hráče, kteří s tím počítají. Oni tak hrají, mají půlku manšaftu složenou z fotbalistů," připomněl s úsměvem Zajíček.

Hokejistům SKH citelně chyběl nejpilnější střelec týmu Ivan Kafka. „Myslím, že ten by byl hodně znát, a hrát dneska on, tak jsme možná i prohráli," připustil brankář Kuki Boys Lukáš Zajíček.

Nekompletní sestavy jsou však průvodním jevem okresního přeboru. Bývalá fotbalová hvězda Karel Poborský to bere jako fakt. „V téhle soutěži to tak chodí, nikdo se tu hokejem neživí, takže když někdo odjede na hory, tak chybí, když má někdo prázdniny, chybí… Na středečním tréninku se domluvíme, kdo bude, a o víkendu jdeme na to. Někdy je nás víc, někdy míň,"    konstatuje Karel Poborský.

Až do třetí třetiny byl výsledek na vážkách, Lukáš Zajíček v brance Kuki Boys musel být pořád ve střehu. „I když jsme odskočili na tři góly, byla chyba, že jsme brzy nechali soupeře snížit. Najednou to bylo jen o gól a do konce zbývaly necelé tři minuty. Z pohledu soupeře se ještě dala uhrát remíza," přemítal.

Zároveň připustil, že lepší výkon předvedl v prvním derby, kdy jeho jméno s respektem skloňoval i soupeř. „Určitě mi vyšlo lépe," nezaváhá ani na chvilku. „Šlo na mne taky víc střel," vybavuje si. Šest inkasovaných branek mu v neděli trochu kalilo radost z výhry. „Myslím, že většina šancí se tentokrát dala chytit, tak čtyři góly nemusely padnout," pravil sebekriticky.

V bráně se prý cítil nejjistěji, když měl před sebou bratry Dvořáky. Jenže Aleš hostuje v druholigovém J. Hradci a v této sezoně už do SOP nezasáhne. „Když byli Dvořáci na ledě, počínala si naše obrana téměř bezchybně. Honza Homolka hraje taky docela slušně a chybuje zřídkakdy," chválí spoluhráče z obrany.

Brankář poraženého SKH Hluboká David Dědič po utkání litoval neproměněných šancí ze druhé části. Skrze masku sledoval nadějné pokusy svých spoluhráčů.   „Třikrát jeli do prázdné brány, nedali, a to podle mne rozhodlo," hodnotil. „Pak už jsme neměli sílu, protože soupeř je přece jen bruslařsky i hokejově o kousek dál,"   uznal.

Vedoucí muž kanadského bodování Václav Král a spol. se postarali o to, aby David Dědič v derby nezahálel. „Potřebujeme se zlepšit v obraně, malinko dodržet nějaký systém. Ve třetí třetině na nás jezdili sami, dva na jednoho…   Mají kluky, kteří umějí podobné situace proměnit, takže je složité šance pochytat. Těch střel bylo hodně," doplnil.