Hodně gólů, ale také vyloučení a šarvátek, branky v početní výhodě i v oslabení, nečekané zvraty a nakonec i prodloužení. V něm se prosadili hosté a vezli si z Hluboké dva body po výhře 6:7.

„My hráči jsme to prožívali v klidu, podle mě to ale neunesli rozhodčí. Zápas pokazili a to je myslím škoda. Jsem z toho trochu rozpolcený, ale jinak to byl celkem dobrý zápas,“ charakterizoval utkání domácí útočník Josef Miler.

Úvod utkání patřil Soběslavi, která se v 9. minutě dostala do dvougólového vedení. Závěr první třetiny zase patřil Hluboké, která dokázala díky brankám Šimka a Oulíka skóre dorovnat.

Také druhou třetinu začali lépe hosté, ale na gól Punčocháře dokázal přesně v polovině zápasu odpovědět Miler a opět bylo srovnáno.

Ke konci druhé části hry byli v krátkém časovém sledu vyloučeni domácí beci Formánek a chvíli po něm Dušek a Soběslav hrála minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Tu využila a do kabin šla s jednobrankovým náskokem. Ten hosté v poslední třetině navýšili na rozdíl dvou gólů.

Deset minut před koncem si dlouhou přesilovou hru pět na tři zahrála také Hluboká. Jenže ji nezužitkovala, a když šli čtyři minuty před koncem domácí za stavu 4:6 do oslabení, jejich šance na bodový zisk byly v tu chvíli mizivé.

Pak se ovšem začaly dít věci. Hluboká se čtyřmi hráči v poli hosty zmáčkla a Josef Miler tři minuty před koncem snížil na 5:6.

Tentýž hráč o další minutu později dokonal hattrick a znovu bylo srovnáno. „Ty tři nastřílené góly, to je jenom o štěstí. Je úplně jedno, kdo je tam dá,“ říká skromně autor tří branek Josef Miler.

Zároveň lituje, že po jeho nahrávce spoluhráč trefil pár vteřin před koncem jen tyčku a nerozhodl zápas ještě v normální hrací době.

„Spadla z nás veškerá nervozita, protože víme, že do play off už se nedostaneme, a můžeme tedy hrát v klidu,“ vysvětlil zmrtvýchvstání hlubockého celku v závěru utkání domácí kapitán.

Duel tedy skončil po šedesáti minutách 6:6 a šlo se do prodloužení.

Potyčku v posledních vteřinách normální hrací doby vyřešil hlavní sudí Vovčko potrestáním domácího Ondřeje Žlůvy a Soběslav vstoupila do prodloužení s jedním hráčem navíc. Hru v početní výhodě pak hosté zúročili ve vítěznou trefu.

„Rozhodčí dal soupeři šanci, ten ji využil a to rozhodlo,“ míní Miler.

Do konce základní části zbývají odehrát ještě čtyři kola. „Šanci nyní dostanou také mladíci, aby si vyzkoušeli mužskou soutěž. Půjde hlavně o to, abychom udrželi partu a nerozhádali se kvůli tomu, že se něco nepodařilo,“ prozrazuje plány Hluboké pro zbytek sezony útočník a zároveň kapitán Josef Miler.