V kabině David servisu bylo ticho, většina hráčů v hlavách ještě dohrávala duel s Východočechy. Když trenér Jiří Fedur vyšel ven, tvrdil: „Jsem v pohodě."

„V první řadě bych chtěl poděkovat klukům za sezonu, protože byla nádherná, překrásná. Užili jsme si ji," řekl.

Nazlobený ale byl. Na rozhodčího, na svaz. Od fotbalistů by se funkcionáři  mohli v organizaci soutěží učit. I v té nejnižší je totiž  od začátku sezony jasně dáno, kdo a za jakých podmínek postupuje…

I proto Jiří Fedur začal své hodnocení ironicky: „Poděkovat chci vedoucím činovníkům našeho hokeje, kteří by podle mne měli dělat něco jiného, než čím se zabývají. Aby přijel rozhodčí k tak důležitému, kvalifikačním utkání, řekl pravidla, podle kterých se bude hrát, a po první třetině je změnil, to nemá obdoby! To je něco hrůzostrašného," kroutil hlavou českobudějovický trenér a připustil, že dohady tohoto typu hráčům rozhodně neprospěly.

Po zápase dokonce Jiří Fedur tvrdil: „My do druhé třetiny vůbec neměli nastoupit! Nemohou se měnit pravidla po dvaceti minutách podle toho, kdo s kým mluví, kdo se komu dovolal," hodně se kabonil domácí kouč.

Deník informoval, že při shodě bodů rozhoduje skóre, a to byla verze, která nakonec platila. Hokejisté David servisu ale dostali jiné informace. „Rozhodčí před první třetinou tvrdil, že má papíry, které mu přišly, a podle nichž se hraje na vítězství. Pokud vyhrajeme, prodlužuje se. To nám vyhovovalo. Po první třetině ale přišel s tím, že se hraje na skóre," líčí šéf střídačky. Změna vyvolala v týmu  podrážděné reakce. „Jako kdyby někdo nechtěl, abychom postoupili," prohlásil Fedur.

Že systém předkola byl ale pro oba týmy stejný a lépe se s ním vyrovnali hokejisté Trutnova, nepopírá. „Zahráli velice dobře, mne i překvapili. Myslím, že zápas doma ovlivnilo vyloučení Jirky Hanzala. Od rozhodčího bylo necitlivé, protože takové fauly jsou běžné a trestají se normálně dvěma minutami. My bohužel dostali pět plus do konce, a to nám narušilo sestavu. To jsou ty důležité momenty," posteskl si budějovický trenér.

David servis splnil cíl, když vyhrál krajskou ligu. O postupu začal veřejně hovořit až po vyhrané kvalifikaci, kde nechal za sebou Lomnici a Rakovník. „Celkově to byla nádherná sezona, za kterou je třeba poděkovat hráčům i vedení. Myslím, že pro českobudějovický hokej jsme odvedli solidní práci. Ale nebylo nám přáno jít ještě dál, tak bych to nazval," pronesl Jiří Fedur.

Přiznal, že poslední zápas sezony jeho týmu nevyšel. „Venku jsme předvedli daleko lepší výkon než doma, což mě mrzí. Klukům to prostě nesedlo. Jedna věc jsou různé vlivy, druhá hokej samotný. Soupeři jsem poblahopřál, protože proti výsledku na ledě nemám vůbec nic," uzavřel hlavní kouč David servisu po neúspěchu svého celku v předkole baráže, ve kterém podlehl Trutnovu 1:3 a 1:5