Ani to ale nebránilo tomu, aby se halou sborově přelívalo z jedné strany na druhou České Budějovice, nad hlavami vlály šály a vyvolávala se jména střelců gólů. Radovat se domácí mohli dvakrát, po střelách Víta Christova a Martina Beránka (hokejisté Madeta Motoru nakonec prohráli s Vítkovicemi 2:3 v prodloužení).

Možnosti jít na hokej využili i Lukáš a Tomáš Malí. „Je to asi můj první a poslední zápas na nějakou dobu,“ narážel starší z bratrů Lukáš Malý na skutečnost, že se z důvodu včerejšího vyhlášení dalších opatření budou hrát utkání bez diváků. „Jinak si to ale užíváme. Líbí se nám, jak hrají,“ shodovali se bráchové z Bechyně, jejichž oblíbencem je kapitán domácích Pavel Pýcha. Koukat na hokej se budou v televizi. „Už jsme sledovali utkání s Plzní, to se nedá nic dělat,“ krčili rameny.

Jako vhodná vnímá nastavená opatření starší fanoušek z Českých Budějovic. Ten na utkání Motoru chodí již šest sezon. „Ještě bych chtěl říct, že když byla ta karanténa na jaře, byl jsem rád, jak se o nás staré mladá generace postarala,“ komentoval situaci.