Vyhodnotili jste si příčiny porážky s Kadaní?
Nebyl to z naší strany dobrý zápas. Sice tady Kadaň vyhrála 5:2, ale nebyl to soupeř, který by nás vyloženě přejel. Udělali jsme vlastní chyby, které soupeř dokázal potrestat. Nevyužívali jsme přesilovky. V tom byl asi kámen úrazu. Byli jsme horší a zápas jsme prohráli právem.

Po vítězné sérii šly nyní vaše výkony dolů. Z posledních čtyř zápasů jste vyhráli jediný.
Je fakt, že to trochu spadlo. Není to úplně ono. Musíme se zvednout, do Mostu jet jako úplně jiné mužstvo a zápas tam vyhrát. Musíme to zase pozvednout.

Co konkrétně chcete udělat, abyste jeli jako jiné mužstvo?
Musíme hlavně více začít střílet v přesilovkách. Ty nám úplně nevycházely a střely jsme tam neměli. Šance v nich je třeba proměňovat.

Trenér Bělohlav se po utkání s Kadaní vyjádřil, že mu chyběla větší podpora útočníků ze strany obránců. Souhlasíte s ním?
Trenérovo vyjádření bych  nechtěl zpochybňovat, ale zároveň bych nechtěl házet vinu na beky. Nestříleli obránci, ale nestříleli ani útočníci. Týká se to celého týmu. Že nám zápas nevyšel, je záležitost celého mužstva.

I když je letos první liga nesmírně vyrovnaná, dá se Most považovat za soupeře z těch přijatelnějších?
V této soutěži se skutečně nedá mluvit o nějakém přijatelném soupeři. Samozřejmě je Most příjemnější soupeř než třeba Třebíč nebo Jihlava, což jsou týmy, které produkují svůj specifický hokej. Dneska ale není přijatelnější protivník skutečně nikdo. Musíme jít do každého zápasu naplno, odmakat ho a vyhrát.

Při vaší dlouhé vítězné sérii jste odehráli většinu zápasů jen na tři útoky. Nyní jste hráli na čtyři a prohráli jste. Odehrát pouze na tři útoku celou sezonu ale není reálné. Souhlasíte?
Určitě se nedá celá sezona odehrát na tři lajny. Musíme hrát tak, jak to určí trenér, a hlavně hrát co nejlépe. Nesmí nás nijak ovlivnit, jestli hrajeme na tři nebo na čtyři útoky. Teď se nám to moc nepovedlo, ale nemyslím si, že by to bylo tím, že jsme hráli na čtyři lajny. To určitě ne. Věřím, že už začneme znovu vyhrávat.

V úvodu sezony jste nastupoval dlouho v jedné formaci s nejproduktivnějšími hráči týmu  Josefem Strakou a Tomášem Nouzou. Nyní jste se přesunul k Davidu Kuchejdovi a Roku Pajičovi. Je to s nimi trochu jiný hokej?
Je to jiný hokej. Každá lajna má samozřejmě své. V této jsem možná více na puku, ale v té předchozí nám to klapalo velice dobře. Pak se to trošku proházelo, což je normální. Je to jiné. David s Rokem hodně bruslí, což mi celkem vyhovuje. Také si dokážeme vyhovět, takže je to taky dobré.

Jméno Švihálek se objevilo také na soupisce druholigového Vajgaru Jindřichův Hradec. Předpokládám, že se nejednalo o vás?
To je můj mladší bratr, který hraje v Jindřichově Hradci  za juniorku a občas se objeví i v prvním týmu.