S rakouským soupeřem se Jihočeši utkají už podruhé v krátkém časovém úseku. V sobotu doma v duelu plném rvaček porazili Vídeň Capitals 4:0. „Myslím, že Salcburk bude určitě kvalitnější soupeř než Vídeň. Bude chtít hrát hokej a ne se prát. Jsem přesvědčen, že nás čeká lepší tým,“ míní asistent trenéra Výborného Milan Kupka.

Proti Vídni jeho tým obstál po hokejové stránce, ale nenechal si od provokujícího soupeře nic líbit ani v důrazných soubojích. „Klukům jsme řekli, že se osobním soubojům nesmí vyhýbat, ale aby se zbytečně neprali. Samozřejmě jsme ale řekli, že se od nich nenecháme pobít,“ zdůrazní asistent.

Šance na postup do finálového turnaje European Trophy je stále zcela reálná. Kupka si však zachovává zdrženlivý přístup. „Od začátku tvrdíme, že evropskou soutěž bereme hlavně jako dobrou přípravu. A to platí pořád,“ nechce Kupka rozhodně tlačit za každou cenu na výsledky.

To ale neznamená, že jeho tým jede do Rakouska prohrát. „Když už takovouhle šanci máme, tak bychom se postupu rozhodně nebránili,“ ujistí.
Sestavu proutkání v Salcburku ovlivňují zdravotní problémy některých hráčů. V každém případě se trenéři budou muset obejít bez útočníka Pletky, který bude s operovaným ramenem mimo hru delší dobu. Nepojede ještě ani další útočník Květoň, jenž už ale začal s tréninkem a zapojí se v do zápasů v nejbližších dnech. Jako třináctý útočník do Rakouska pojede junior Marek.

Složitá situace je i v obranných řadách. Po nemoci je obránce Kolarz, jenž k dispozici nebude. Antibiotika dobírá další bek Novák. „Ten odjede, ale asi zůstane jen v roli sedmého obránce,“ vysvětluje sportovní manažer Josef Zajíc.

Vzhledem k tomu, že další mladí beci Kříž s Předotou jsou na srazu reprezentační devatenáctky, využijí trenéři služeb zkušeného Miroslava Dvořáka. Syn legendárního českobudějovického obránce působil v nižších zahraničních soutěžích a v současné době s mužstvem trénuje.