Hokejisté David servisu České Budějovice se potřetí v řadě probojovali do finále krajské ligy. V cestě za vysněným titulem už jim stojí jen jeden soupeř – Strakonice.

Sérii začnou v domácí hale. Po dohadech kolem termínu prvního finálového duelu padlo rozhodnutí, že hrát se bude v neděli od 17 hodin.
Strakoničtí fandové prožili malé finále už o kolo dřív, kdy přihlíželi vyřazení favorizovaného Písku, vítěze základní části… V euforii pak plánovali, že vezmou malou Pouzarovu halu ve Čtyřech Dvorech útokem. „Jen ze Strakonic přijede minimálně tři sta fanoušků, což je celá kapacita stadionu," varoval jeden z nich na diskusním fóru www.hcdavidservis.cz.

David servis však z bezpečnostních důvodů vpustí v neděli na stadion omezený počet diváků. Strakoničtí dostali k dispozici padesát lístků. „Na to je upozorňujeme i písemně, aby k nám nevážili cestu zbytečně," podotýká domácí trenér Jiří Fedur .

Strakonický hokej si letos připomíná 105 let od svého vzniku. V letech 2008, 2009 a 2011 tým vyhrál krajskou ligu.
Zato Českobudějovičtí čekají na trofej o poznání déle:   podruhé a naposledy se radovali v sezoně 1996/1997. Po dvou finálových účastech v řadě je volání po titulu čím dál silnější a skoro se chce říci: Kdy jindy, když ne letos, by měl David servis vyhrát?

Hlavní trenér Jiří Fedur souhlasí: „Přesně tak. Přistupujeme k tomu zodpovědně, měli bychom se o to pokusit." Týden před začátkem finálové série prý není nikterak hektický. „Jsme v klidu. Hřeje mne to, že jsme kompletní, protože se uzdravil Lukáš Vomela, jenž měl angínu. Je dobře, že nás zranění a nemoci potkaly v sezoně a teď máme připraveny čtyři lajny," pochvaluje si trenér Jiří Fedur.

David servis trénoval v úterý, čtvrtek a před finále doladí formu ještě v sobotu. „Připravujeme se poctivě, důsledně. Ale jak říkám vždycky – je to sport," chce si šéf střídačky  zachovat zdravý nadhled.