Luboš Rob starší ve dvojici s Milanem Kupkou dovedl juniorku Motoru při domácí premiéře ke dvěma vítězstvím, navíc mužstvo s Kváčou v brance neinkasovalo od Zlína (6:0) a Olomouce (4:0) ani gól!

Při utkání v Jihlavě Luboš Rob st. byl ještě třetí vzadu a rozkoukával se, hráče poznával. Proti Zlínu a Olomouci už se vžil do své role naplno. „Snažím se radit v určitých fázích zápasu, na tréninku. Šlo o momentální postřehy. Chci třeba, aby kluci dali myšlenku do akcí, které nedotahují. A pak šlo spíš o připomínky k taktice, kterou máme danou," tvrdí nový trenér Luboš Rob.

Sám byl prý překvapen, jak ho nová práce okamžitě pohltila. Snaží se být pozitivní. „Jsem impulzivní, věci na střídačce komentuji, ale nechci dostávat hráče pod velký tlak," tvrdí Rob, jenž se prý oprostil od role hráče, ruce ani nohy ho už při utkání nesvrbí. „Beru to, jak to je. Přišlo to s věkem a dnes už chodím hrát pouze se starými pány," říká.

Jihočeši po dvou výhrách poskočili na své dosavadní maximum: V extralize jsou desátí. Ale jméno soupeře pro play off mohou stále jen hádat, poslední dvě kola ještě zamíchají pořadím.

Motor hraje v pátek a v neděli, kdy zakončí základní část výjezdem na horký led Třince, respektive Vítkovic. „Je to kvalitní dvojice soupeřů, ale troufnu si říct, že bychom chtěli jeden zápas vyhrát, abychom v tabulce dopadli co nejlépe," prohlašuje trenér Luboš Rob.