Zimní hry V4 Winter Games Emil Open se ohromně povedly.

Od středy až do soboty probíhaly na jihu Čech. Ve čtvrtek se u Lipna závodilo v kvalifikacích, v pátek byly na programu finálové závody. "Je to pilotní projekt, na Lipně je krásný prostor pro sportování," odpovídal ambasador Arnošt Petráček. Paralympijský vítěz v plavání jezdí také na lyžích. V sobotu vyrazili závodníci s handicapem ze 4 zemí světa za krásami Jihočeského kraje. Třeba do ZOO Hluboká. Ambasadorem V4 Winter Games Emil Open byl kromě Petráčka i prezident hokejového Motoru Roman Turek.

Pozvané hosty přivítala v hotelu Clarion primátorka města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová.Do soutěží her V4 Winter Games Emil Open byli přihlášeni závodníci z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. "Jsem moc rád, že se nám to po několika letech povedlo, svatý Petr nám poslal i sněhovou nadílku, děkujeme všem partnerům, kteří mým tuto nádhernou akci umožnili uskutečnit. Je to moc fajn," zářil přímo na svahu úspěšný český sportovec Arnošt Petráček.

Mezi fanoušky Motoru dorazil osobně Emil. Nadace Emil pomáhá handicapovaným. Podívejte se na video, každý si s ním chtěl před hokejovým zápasem plácnout.