Vítěz skupiny o udržení vyřadil vítěze celé základní části. Již úvodní duel v Plzni (3:2) napověděl, že favorit v této sérii nebude mít lehkou úlohu. „První zápas byl vyrovnaný, mohli jsme jej zvládnout i lépe. Domácí utkání mělo podobný průběh, ale s opačným výsledkem, vyhráli jsme. Myslím, že Plzeň byla trochu překvapená, že to není tak jednoduché, jak si asi představovala," usmívá se pod vousy trenér Ladislav Kolda.

Za stavu 1:1 se oba celky střetly do třetice na plzeňském ledě. „Musíme uznat, že v rozhodujícím zápase měli domácí převahu, často nás dostávali pod tlak, ale dobře jsme ubránili oslabení pět na tři, a to bylo klíčové. V závěru jsme dali gól z přesilovky a pak už výsledek obránili," líčí Kolda drama v Plzni, které znovu rozhodl jediný gól navíc.

V podobné roli bude Motor i ve druhém kole, kde narazí na Spartu. Favoritem je opět soupeř a začne sérii středečním utkáním na svém stadionu.

Jihočeši si proti Plzni vyzkoušeli, kudy vede cesta k úspěchu. Dvojice Kolda, Caldr jim naordinovala taktiku, která platila. „Určitě zůstaneme u toho, co máme zažité. Když jsme mohli hrát vyrovnané zápasy s Plzní, která vévodila horní skupině, tak proč to měnit? Budeme hrát stejně a uvidíme, jestli to na Spartu bude stačit, nebo ne. Kluci se těší, atmosféra je bezvadná," ujišťuje Ladislav Kolda.

Českobudějovičtí mladíci ve vyřazovacích bojích změnili podobu. Obličeje dozdobili kníry a účesy vylepšili žlutým pruhem. Trenéři se kníry zdobit nemuseli, patří k jejich image po dlouhá léta. A netýkalo se jich ani barvení hlav. „Já mám vlasy od přírody šedivé, takže mám náskok," usmívá se Ladislav Kolda.

Doma se Českobudějovičtí představí proti Spartě v pátek od 16.30 hodin. Za stavu 1:1 by rozhodl nedělní třetí duel v Praze. Vítěz postoupí na závěrečný turnaj o medaile.