Hosté nasadili vítěznou sestavu z úterního duelu s Plzní, do domácí branky se postavil na jihu Čech dobře známý Milan Klouček, který prožil hodně bláznivý zápas. Po devíti minutách a třech inkasovaných gólech zamířil na střídačku, na úvod druhé třetiny se do zápasu ale zase vrátil… .

Na ledě vysokého favorita prožili Jihočeši začátek jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Už po dvanácti minutách totiž vedli 4:0! Hosté byli od úvodních minut hodně aktivní. V 5. min. Pech po rychlé akci posunul kotouč Holcovi, ten ho zadovkou předal Percymu a kanadský bek přesným švihem prostřelil Kloučka poprvé.

O dvě minuty později dostal na kruhu čas zamířit probouzející se Karabáček a přidal druhou branku. Uběhly další dvě minuty, když Novotného střelu Klouček jen vyrazil a Štencel ho z dorážky vykoupal bekhendovým blafákem.

Perníkáři byli na ručník, poslali do branky Soukupa, ale ani on dlouho neudržel čisté konto. Rovněž bekhendovou kličkou si ho vychutnal pro změnu Valský – 0:4. Lepší třetinu českobudějovický tým v této sezoně ještě rozhodně neodehrál!

Po změně stran ale Dynamo zabralo, pořádně hosty přitlačilo a hrálo se prakticky jen na jednu branku. Přestože v ní gólman Motoru Hrachovina dělal místy doslova divy, ve 26. minutě přece jen kapituloval. Proti bekhendové dorážce Blümmela už ani on zakročit nemohl – 1:4.

Pardubický nápor ale pokračoval dál. Košťálek nastřelil v přesilovce tyč a hostující gólman byl neustále v jednom ohni. Při střele Rohlíka mu pomohlo břevno, ale skóre se ve druhé třetině už naštěstí neměnilo.

V závěrečném dějství se Pardubice opět nadechovaly k náporu, ale ve 47. min. je vrátil na zem pátým gólem Doležal a bylo definitivně rozhodnuto.

Hostující Ondráček pak ještě nejdříve nastřelil tyč a poté výstavní střelou uzavřel skóre na 1:6. Podtrhl tak nejlepší výkon Motoru v sezoně!

Branky a nahrávky: 26. Blümel (Hecl, Vála) – 5. Percy (Holec, Pech), 7. Karabáček (Percy), 9. Štencel (J. Novotný, Abdul), 12. Valský (Percy, J. Novotný), 47. Zd. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 57. J. Ondráček (Valský). Vyloučení: 3:4, bez využití. Rozhodčí: Hradil, Lacina – Gebauer, Hlava. Diváci: 1000 (omezený počet).

Pardubice: Klouček (9. – 20. J. Soukup) – D. Robertson, Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, O. Vála, J. Kolář – Paulovič, Poulíček, Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, O. Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.

Motor: Hrachovina – Percy, Bučko, Piskáček, Šenkeřík Vráblík, Štencel – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů - Richard Král (Pardubice): "Do první třetiny jsme vstoupili naprosto vlažně a nekoncentrovaně. Prohrávali jsme o čtyři góly a to se proti takovému soupeři jen těžko otáčí. Možná, kdyby nám tam ve druhé třetině něco spadlo, ale trefovali jsme jen tyčky. Rozhodly výkony gólmanů."

Jaroslav Modrý (Motor): "Měli jsme vynikající vstup do utkání. První třetině jsme odehráli výborně a byli jsme mimořádně efektivní. Ve druhé se domácí dostali do tlaku, ve dvou přesilovkách nás nepustili ze třetiny, ale v důležitých fázích nás podržel gólman Hrachovina. Ve třetí části jsme opět zlepšili pohyb a zápas jsme si pohlídali."