Dnes se na třinácti zimních stadionech rozběhne druhá hokejová liga. Hrát se mělo i v Táboře, avšak úvodní duel s hokejisty Jindřichova Hradce byl kontumován ve prospěch domácích Kohoutů.
Klub od Vajgaru potvrdil, že vzhledem ke své provozně-ekonomické situaci nenastoupí k úvodním dvěma ligovým duelům.
Tým Jindřichova Hradce povede v nové sezoně kouč Milan Mazanec. „Na soupisce máme několik juniorů z Hradce, jinak jsou u nás hráči na hostování a na střídavé starty. Uvidíme, jak budeme konkurenceschopní, každopádně budeme bojovat," ujišťuje Mazanec.
Písek dnes zahajuje v Nymburku a nováček David servis České Budějovice v Kolíně. „Moc se těšíme, je to pro nás nová výzva," vyhlíží úvodní duel trenér David servisu Jiří Fedur.
Kádr nováčka doznal v létě značných změn a výsledky v přípravě naznačují, že by tým nemusel hrát v soutěži podřadnou roli. „Byla to jen příprava, ale aspoň u nás doma toho budou mít soupeři plné zuby," slibuje Fedur.
Připraven je i Písek, který se však v řadě přípravných utkání musel obejít bez zkušených opor. „Měli jsme hodně zraněných a téměř žádný duel jsme neodehráli v ideální sestavě. Mladíci, kteří dostali šanci, se však ukázali v dobrém světle a já věřím, že budeme silní," těší se na nový ročník kapitán Písku Pavel Procházka.
Druhá liga bude mít dvacet devět účastníků, kteří budou rozděleni do tří skupin. Jihočeské týmy si v desetičlenné skupině Střed zahrají s Havlíčkovým Brodem, Pelhřimovem, Nymburkem, Žďárem nad Sázavou, Moravskými Budějovicemi a Kolínem.
Mužstva se v základní části vzájemně utkají čtyřikrát a každé tedy odehraje třicet šest zápasů.
„Čeká nás víc zápasů, což jsme si vždy přáli. Pochybuji však, že Jindřichův Hradec vůbec do ligy naskočí. Pokud ne, hráli bychom zápasů méně, a to by bylo špatné," má obavy kouč Tábora Tomáš Matušík, který by letos rád přivedl svůj tým do první ligy. V předešlých sezonách to Kohouti dotáhli až do kvalifikace.