Hlavní téma: Začátek přípravy.

Není překvapením, že po úspěšně absolvované kvalifikaci mužstvo nadále povede trenérská dvojice Rudolf Suchánek st., Jiří Fedur.

Změny nejsou zatím v plánu ani v hráčském kádru, třebaže příchod posil bude zřejmě nezbytný.

Hokejisté David servisu si v kalendáři poznamenali důležitý termín: na led Pouzarovy haly vyjedou poprvé 20. července. „O den dřív máme sraz, hráči si si nastěhují věci do kabiny," přiblížil Rudolf Suchánek st.

Poté už se jeho tým po hlavě vrhne do přípravy: od pondělí do čtvrtka bude denně na ledě. „K tomu zařadíme tělocvičnu a posilovnu. Další trénink bude v neděli večer od pěti hodin," plánuje kouč David servisu.

Trenéři zvažovali, jaký zvolit model přípravy na suchu. Nakonec nechali hráčům volné ruce. „Rozhodli jsme se, že se budou připravovat individuálně. Letos trvala sezona dlouho, tak ať vyléčí šrámy, odpočinou si a pak, doufám, začnou – každý po svém – trénovat, protože na led musíme jít připraveni. Pro kluky to bude něco nového, budeme hrát třetí nejvyšší soutěž," připomíná trenér Suchánek, že letní přípravu rozhodně nelze podcenit.

Mistrovský kádr má důvěru i pro další ročník. Všichni hráči dostanou příležitost, aby si vybojovali místo v druholigové sestavě. „S tím, že bych byl rád, aby mužstvo bylo ještě doplněno," podotýká Rudolf Suchánek starší. „Nechceme nikoho vyhazovat," tvrdí. Konkurenční prostředí pochopitelně trvá… „Bude záležet na tom, zda na to hráči budou mít, nebo ne."