Domácí nastoupili ve vítězné sestavě z posledních zápasů bez marodů Kováře, Macháčka, Poživila a M. Hudce. Hosté přijeli bez svého kapitána Patery a také na jihu Čech dobře známého obránce Tomana.

Jihočeši od úvodních minut soupeře svírali v jeho pásmu a šancí na jejich kontě přibývalo. Tu největší měl Veselý, jehož blafák vystihl Kopřiva. Kladenští poprvé pořádně vyzkoušeli Turka až v 7. min., kdy ve své lapačce efektně schoval Kallovu střelu zblízka. Po deseti minutách se po vtipném pasu od Gulaše řítil sám na Kopřivu Květoň, ale gólmana Kladna neprostřelil. Soupeř hrozil jen z ojedinělých protiútoků. Po jednom z nich vyzkoušel Turkovu pozornost Bílek.

Po změně stran hra dlouho nemohla nabrat tempo. Úvodnímu gólu mohla napomoci náhoda. Po nečekaném odrazu od mantinelu se kotouč ocitl v kladenském brankovišti. Kopřiva před dotírajícím Šimánkem včas zasáhl a puk za jeho záda pronikl až po hvizdu rozhodčích.

Agilní dvojice Mikeska – Květoň to zkusila i v oslabení, pozorný Kopřiva se však zaskočit nenechal. Všechno to ale byly jen náznaky, vyloženou šanci druhá třetina nenabídla. Pozitivní pouze bylo, že Turek v domácí brance neinkasoval až neuvěřitelnou jedenáctou třetinu za sebou.

Na úvod třetího dějství si oba soupeři zahráli po přesilovce, ale bez většího efektu. Ve 46. min. se diváci konečně dočkali. Šimánkovu přihrávku uklidil za Kopřivova záda Mikeska efektní patičkou. Rozhodčí se krátce poradili se svým kolegou u videa a branku uznali.

O chvilku později mohl přidat druhý gól Vak, jenž trefil horní tyč Kopřivovy klece. Skóre se ale měnilo na druhé straně. Ve 49. min. ukončil Turkovu dlouho trvající neprůstřelnost tečí Mudrochovy střely Stieler a bylo vyrovnáno.

Kladnu vstřelený gól prospěl a vystrkovalo stále více růžky. Brandovu šanci musel krýt Turek a z hlediště se začal ozývat pískot.

V závěru se Mountfield začal nadechovat k závěrečnému náporu. Melichárek zavezl kotouč až před Kopřivu, který s vypětím všech sil odolal. V přesilovce při vyloučení Kally se domácí nastěhovali před Kopřivu. Střely z dálky ale kledenský gólman pochytal. Gólem neskončil ani průnik Gulaše, tak se muselo prodlužovat.

Nastavení trvalo pouhých padesát devět vteřin. V avizované výhodě našel Mikeska Gulaše a ten svým desátým gólem rozhodl o bodu navíc.

Branky a nahrávky: 46. Mikeska (Šimánek, Snopek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek)– 49. Stieler (Mudroch, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Minář – Čech, Poruba. Vyl. 2:4, využ. 0:0. Diváci: 4551. Mountfield: Turek – Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar – Mertl, Vak, Veselý – Gulaš, Mikeska, L. Květoň – Melichárek, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Micka, Kotrla. Trenéři: Výborný a Kupka. Kladno: Kopřiva – Trončinský, Frant. Kaberle, Mudroch, Šmach, D. Růžička, J. Dlouhý – Horna, Branda, M. Procházka – Valský, Diviš, Bělohlav – Bílek, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

Hlasy trenérů – Milan Kupka (Mountfield): „Nebylo to pro nás vůbec jednoduché utkání. Na domácím ledě jsme chtěli vyhrát za tři body. Soupeř ale velmi dobře bránil a jen horko těžko jsme se dostávali do šancí. V brance měl navíc soupeř výborného Kopřivu. Když už se nám podařilo dát gól, tak soupeř rychle vyrovnal. Jsme rádi, že se nám podařilo urvat alespoň druhý bod navíc v prodloužení.“

Zdeněk Müller (Kladno): „Domácí měli velmi dobrý nástup do utkání a také celou první třetinu. Se štěstím a díky výbornému Kopřivovi se nám ji podařilo uhrát bez branek. Potom jsme se snažili hru vyrovnat, ale soupeř byl lepší a většinou jsme se jenom bránili. Domácí se dostávali více do šancí. V průběhu zápasu se zranil Horna a měli jsme velké potíže se sestavou. Dohrávali jsme na tři útoky.“