Jaké jsou vaše první dojmy z Českých Budějovic?
Zatím jsem toho moc nestihl. Všechno mne teprve čeká, abych poznal klima v klubu. Hlavní teď bude co nejrychleji se aklimatizovat.

Proč jste kývl právě na nabídku Mountfieldu?
Věděl jsem, že v Basileji není něco v pořádku a řítíme se do sestupové propasti. Budějovický manažer Jarda Látal měl o mě delší dobu zájem a slíbil jsem mu, že pokud s Basilejí spadneme, tak se zruší předběžná smlouva, budu volný a on bude první, s kým budu jednat. Nabídka byla zajímavá, Budějovice mají kvalitní tým a budou hrát evropské poháry, tak nebylo co řešit.

Byla pro vás Liga mistrů velkým lákadlem?
Určitě. Koho by Liga mistrů nelákala. Svou roli to rozhodně sehrálo. Ale těch faktorů bylo více: zázemí klubu, fanoušci, hezké město. Každý rok hrají Budějovice nahoře. To všechno rozhodlo o mém příchodu.

V poslední době jste prošel řadou klubů. Možná i větším počtem, než byste sám chtěl?
Vždycky se to odvíjí od nějaké situace. Tato situace nastala od doby, kdy se Vláďa Růžička vyjádřil, že mě nechce ve Slavii. Od té doby se to táhlo. Týmů bylo dost, ale byly to neskutečné zkušenosti. Hrál jsem v několika zemích , kde jsem zažil pozitiva i negativa pro hokejovou kariéru. Teď jsem v Budějovicích a začíná pro mne další etapa hokejového života.

Znáte hodně nových spoluhráčů?
V extralize se známe všichni a je jen otázka času, jak do hloubky se poznáme.

Těšíte se na letní přípravu?
Přiznávám, že bych si raději letní přípravu udělal sám. Každý hráč dobře ví, na čem sám potřebuje zapracovat. Jsem v očekávání, jak bude příprava probíhat. Sám si pak dodělám, co budu potřebovat. Nebojím se toho. Pracovat je třeba.

Už jste si našel v novém působišti stálé bydlení?
Zatím něco adekvátní hledám. Člověk chce nějaký komfort a navíc mám psa zlatého retrívra. S tím je to svázané.

Na jak dlouho jste v klubu podepsal smlouvu?
Podepsal jsem víceletou smlouvu…