V domácí brance byla tentokrát řada na Strmeňovi a inkasoval už po sedmdesáti vteřinách. Jihočeši propadli na útočné modré a Pech rychlý brejk zakončil přesně do horního růžku – 0:1.

Úvodní gól udal ráz celé první třetině. Pražané byli lepší a měli i další šance. Sukel ještě naštěstí nestačil po objetí zasunout puk do domácí klece, ale krátce před první sirénou se nacpal před Slováčka Andrej Kudrna a zblízka procedil kotouč skrz Strmeňovu výstroj.

„Byla to vyrovnaná třetina, Pořád je ještě začátek přípravy a hokej je tak plný nepřesností. Ani led není ideální, což se na kvalitě hry také podepisuje. Máme problémy ve vlastním obranném pásmu, na což se v tréninku hodně zaměřujeme,“ zhodnotil úvodní třetinu útočník Motoru Vít Jonák, který zápas tentokrát sledoval jen z tribuny.

Začátek druhé třetiny vyšel Motoru. Zdeněk Doležal předvedl parádní sólo, proháčkoval se přes celé hřiště a jeho střelu proklouzla gólmanovi Machovskému mezi betony do sítě.

Prospalovy hochy jako by v tento moment pokropili živou vodou. Renomovaného soupeře začali přehrávat a ve dvou přesilovkách vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Především šance Voženílka byla z kategorie vyložených.

Třetí početní výhoda v řadě už tak povedená nebyla a Motor v ní mohl dokonce inkasovat. Sólo Zikmunda naštěstí zlikvidoval Strmeň.

Jenže dobrý výkon ve druhém dějství bohužel nebyl korunován vyrovnáním. Naopak. Po individuálních chybách Suchánka a Michnáče, kteří se nechali zbytečně obrat o kotouč, překonal Strmeně z poměrně těžkého úhlu Říčka – 1:3.

„Byli jsme ve druhé třetině lepším a živějším týmem,“ konstatoval po druhém dějství i Jonák. „Byla škoda třetího inkasovaného gólu. Chybělo nám trošku štěstí, abychom vyrovnali. Pokud takhle odehrajeme i třetí třetinu, tak věřím, že minimálně do prodloužení zápas dotáhneme “ líbil se mu výkon jeho spoluhráčů v prostředním dějství.

Motor skutečně pokračoval ve statečném výkonu a Holešovické pořádně zlobil. Blízko kontaktnímu gólu byl kapitán Pýcha, Machovského však zblízka nepřelstil.

Jenže veškerou snahu torpédovalo možná trochu zbytečné vyloučení Prokeše. V přesilovce sehrála Sparta dokonalou kombinaci, na jejímž konci pálil Tomášek již do odkryté Strmeňovy klece.

To byla škoda, protože Motor byl postupem času jednomu z favoritů extraligy více než důstojným protivníkem.

Tím bylo o osudu zápasu bohužel rozhodnuto a Sparta jeho zbytek kontrolovala. Navíc mohla přidat i další góly. Tomášek a Říčka však nastřelili jen konstrukci Strmeňovy klece.

Tři minuty před koncem sice Plášil snížil na 2:4, ale při domácí power play pečetil do prázdné branky Zikmund na konečných 2:5.

Branky a nahrávky: 23. Zd. Doležal, 57. Plášil (Zd. Doležal, M. Novák) – 2. Pech (Tomášek), 20. A. Kudrna (Sukel), 37. Říčka, 48. Tomášek (Pech, Říčka), 58. Zikmund (Horák). Vyloučení: 4:5, využití: 0:1. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic. Diváci: 1420 (naplněna povolená kapacita haly).

ČEZ Motor: Strmeň – Pavel, Vydarený, Plášil, Pýcha, Suchánek, Slováček – Holec, Venkrbec, Christov – Zd. Doležal, R. Přikryl, Voženílek – Michnáč, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Prokeš, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.

Sparta: Machovský – Košťálek, Piskáček, Kalina, M. Jandus, Jeřábek, Pavelka, Chvátal – Dvořáček, Horák, Rousek – Říčka, Pech, Tomášek – A. Kudrna, Sukel, Buchtele – Zikmund, Vitouch, Pšenička. Trenéři Hořava a Jandač.

Hlasy trenérů – Václav Prospal (Motor): „Chtěli jsme mít mnohem lepší nástup do utkání. Nebyli jsme dostatečně produktivní. Naopak soupeř dokázal naše chyby trestat.“

Josef Jandač (Sparta): „Bylo to docela svižné utkání. Povedlo se nám dát rychlý gól a první třetina se nám povedla. Ve druhé jsme udělali spoustu chyb a měli jsme hodně vyloučení. Ale lacinějším gólem jsme odskočili na 1:3 a v poslední třetině jsme si výhru pohlídali.“