V poslední době se pozornost hokejistů, a někdy i trenérů, před při i po zápase extraligy hokejistů v Budvar aréně zaměřila kromě výkonů hráčů i na kvalitu ledové plochy. Platilo to i o utkání Karjala cupu ČR - Švédsko, které narušila nepříjemná díra v ledu. Díra byla jedním z hlavních témat, naštěstí už není.

"Problém tady byl už když tu byl nároďák," zmínil po extraligovém utkání Motor - Pardubice asistent hostujícího trenéra Marek Zadina. "Potíže s ledem tu byly," připomněl pro Jihočechy nepříliš lichotivou díru v ledu, která zastavila reprezentační zápas Karjala cupu se Švédskem téměř na 50 minut.

Radek Bělohlav na tréninku Tábora
Ve Finsku čeká děti velká nálož, není to legrace, říká Radek Bělohlav

Led nebyl dobrý ani v extralize. "Hráči si nestěžovali," reagoval na konkrétní dotaz Zadina a dodal svůj osobní pocit: "Kvalita asi byla horší, dělalo se tam víc sněhu. Podmínky byly pro oba týmy stejné, hráči se s tím vyrovnali dobře."

Podívejte se na video, jak vypadá úprava ledu před běžným extraligovým zápasem. V utkání s Libercem nebyl žádný problém. "Ničeho jsem si nevšiml," nebral kvalitu ledu vůbec jako téma trenér Severočechů Patrik Augusta.

Kvalita ledu pro extraligu byla v Budvar aréně velmi dobrá. Ledu asi pomohly i nižší venkovní teploty. Velmi dobrý byl také výkon domácího Motoru, který z dobrého ledu vyprovodil Liberec výsledkem 4:1 a odrazil se tak od posledního místa tabulky.