Do domácí branky se opět postavil Hrachovina, uzdravený Strmeň už byl alespoň připravený na střídačce. Po návratu z hostování v Hradci Králové poprvé naskočil útočník Doležal, naopak chyběl zkušený Čachotský, kterého si stáhla Jihlava. Hosté přijeli i se svými největšími hvězdami Jágrem a Plekancem.

Lepší vstup do zápasu si domácí před vyprodanou Budvar arénou snad ani nemohli přát. Minutovou přesilovku pět na tři sice nevyužili, ale v následné klasické početní výhodě našel Hanzl báječnou přihrávkou Percyho a ten z prostoru mezi kruhy neomylně zavěsil – 1:0.

V 8. min. to bylo už 2:0. Čárový rozhodčí nechtíc odclonil bránícího Klikorku, Strnad si tak nekrytý nabruslil až před Bowa a jeho přihrávku si srazil obránce Cibulskis do vlastní sítě.

Motor byl nevídaně rozjetý a záhy dokázal potrestat i faul legendárního Jaromíra Jágra. Kotouč se vykutálel k volnému Dzierkalsovi a ten už neměl problém trefit odkrytou klec – 3:0.

Poté se dostali ke slovu také hosté. Jágr se dostal ke kotouči zákrokem na samotné hranici faulu a Plekanec jeho akci bekhendem dokončil – 3:1.

Ale byl to Motor, který měl režii zápasu pod kontrolou. Hned po změně stran našel Pech krásně Percyho a klíčový domácí využil už třetí přesilovku svého týmu – 4:1.

Kladenská střídačka reagovala výměnou na brankářském postu: Bowa nahradil Brízgala. Hosté přitlačili, byli ve druhé třetině lepší, ale Jihočeši bránili poctivě a do gólových šancí soupeře nepouštěli. A ty menší pochytal spolehlivý Hrachovina.

Domácí ale nechtěli připustit sebemenší komplikace a v úvodu závěrečné třetiny využili přesilovku pět na tři (byla to jejich již čtvrtá využitá početní výhoda v utkání!). Po další další nádherné Pechově přihrávce se výstavní bombou z voleje trefil pod horní tyčku kapitán Gulaš – 5:1.

Ale stačila chvilková ztráta koncentrace, Vráblík ztratil kotouč u vlastní branky a Plekanec po pouhých jedenácti vteřinách snížil.

To ale bylo naštěstí všechno. Motor už si mimořádně cenné tři body vzít nenechal a při power play soupeře pečetil Gulaš do prázdné branky na konečných 6:2.

Branky a nahrávky: 4. Percy (M. Hanzl, Gulaš), 8. Strnad, 13. Dzierkals (Štencel, Vráblík), 22. Percy (Pech) , 44. Gulaš (Pech, Percy), 59. Gulaš (Dzierkals, Vráblík) – 15. Plekanec (Jágr), 45. Plekanec (Kubík). Vyloučení: 2:8, využití: 4:0. Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis, Kachyňa – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Vopelka, Strnad – Tomeček, Toman, Koláček. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Kladno: Bow (24. Brízgala) – Dotchin, Kehar, Slováček, Ticháček, Babka, Cibulskis, Klikorka – Jágr, Plekanec, Kubík – Filip, Indrák, Brodecki – Beran, Pytlík, M. Procházka – Melka, Zikmund, O. Bláha. Trenéři: Vejvoda, Skrbek a Mach.

Hlasy trenérů – David Čermák (Motor): „Pomohli jsme si přesilovými hrami, díky kterým jsme zápas rozhodli. Čtyři góly v přesilovkách se nepodaří dát každý zápas. Tomáše Čachotského si stáhla Jihlava, ale jednáme, abychom ho mohli ještě do konce sezony využít.“

Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas jsme ztratili hned v první desetiminutovce, kdy jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni je dokázali využít. Pak už si soupeř zápas pohlídal. Sice jsme měli šance na vyrovnání, ale on nám pokaždé odskočil. Utkání jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností.“