Byly to z vašeho pohledu těžce vybojované tři body?
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hráli jsme přesně podle našich představ. Tomu také odpovídalo skóre, když jsme po první třetině vedli 2:0. Přitom šancí jsme měli ještě daleko víc. Gólman Benátek ale chytal velice dobře.

Věděli jste, že v brance Benátek stojí Jan Lukáš, jenž momentálně plní roli jedničky v extraligové Spartě?
Věděli jsme o tom. Chytal proti nám už v Benátkách a je to určitě kvalitní gólman extraligových parametrů.

Ve druhé třetině z vaší strany tempo dost citelně opadlo. Souhlasíte?
Bylo to tak. Ve druhé třetině to z naší strany nebylo ono. Naštěstí skončila 0:0. Ve třetí třetině byl hlavním faktorem našeho vítězství David Gába v brance, který chytil hned v jejím úvodu jasný gól. Pokud by Benátky snížily na 2:1, tak se ještě zápas mohl vyvíjet všelijak. Jeho bych chtěl rozhodně vyzdvihnout, chytal velice dobře.

Důležitým faktorem třetí třetiny byly také vaše dva góly. Při obou jste prokázal pořádný důraz v brankovišti soupeře.
Oba byly podobné. Dušan Žovinec projel v oslabení úplně celé hřiště. Já jsem šel jenom do branky a dotlačil jsem to tam. Druhý gól byl skoro stejný. Jakub Babka nahodil na branku puk, který přeskočil gólmana a spadlo to za brankovou čáru.

Zatímco soupeř měl sklony protestovat, vy jste věděl hned, že to byl gól?
Viděl jsem to dobře. Puk byl za čárou, i když ho gólman pak hned přikryl. Mazal jsem hned od branky a měl jsem velkou radost.

Bez ohledu na předvedený výkon považujete tři body z utkání s Benátkami za hodně důležité?
Naše situace je daná a právě v takovýchto chvílích se vytváří duch týmu. Když se vyhrává, tak je to jednoduché. Tohle jsou ale zápasy, kdy se musíme semknout a mělo by nás to posílit. Alespoň v to doufám.

V Havířově hrajete už v pátek. Nemáte s tím žádný problém?
Vůbec ne. Je to dobře. Je lepší hrát než trénovat. Na zápas se těšíme a chceme uspět.