Jako kdyby otevřel dveře ostatním mladíkům, kteří jej následovali, a dokonce se usadili v sestavě nastálo, což je případ Dominika Točíka.

Daniel Klinecký absolvoval závěr základní části s juniorkou. Na jeí střídačku přišel nový trenér Luboš Rob starší. „Hrajeme pořád stejný systém, na tom se nic nezměnilo, akorát jsme teď byli v obraně pozornější," míní Dan Klinecký, že nový trenér pokračuje ve stopách svého předchůdce - Martina Štrby. „Po odvolání pana Rosola jsme nevěděli, koho dostaneme. Myslím, že to není velká změna," uvažuje odchovanec Pardubic.

Pro Klineckého áčko sáhlo v nouzi, když řešilo problémy s marodkou v zadních řadách. „Odehrál jsem dva tři zápasy, byl jsem šestý bek. Když jsem byl sedmý, už jsem takový prostor nedostával, ale občas jsem se na led podíval," pousměje se 18letý mladík.

V pondělním utkání proti Přerovu jako sedmý obránce do hry nezasáhl.

Už dříve některé zápasy na střídačce áčka odseděl, aniž zasáhl do hry, třeba doma proti Jihlavě. „Pan Rosol říkal, že to byl tvrdý hokej, rychlý. Bál se, abych se nezranil, tak mě nepostavil," vzpomíná hráč, jenž prý z nepříjemného soupeře strach neměl. „Byl jsem připraven, kdybych náhodou musel naskočit, ale šanci jsem nedostal. Nevadí…," krčí rameny. „Mrzelo mě, že jsem nedostal větší důvěru, ale ta třeba časem přijde," věří junior.

Poznal, že ve WSM lize jsou silnější a zdatnější protivníci než v juniorské extralize. „Je tam velký silový rozdíl, takže si musím dávat pozor, aby se nic nestalo, kdyby mě někdo dohrál," líčí Klinecký.