Vyrovnané utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy a v těch se hostům dařilo. Bolusový bod vystřelil Šimánek. V úterý hostí Jihočeši Liberec (17.30).

Zvýšenou motivaci měli před zápasem tři energetici. Petr Sailer, Štěpán Hřebejk a Petr Gřegořek dlouhá léta v českobudějovickém dresu působili a dá se tedy říci, že hráli proti svým. „Já na to koukám jinak. Teď jsem ve Varech a to jediné mě zajímá,“ nechal se před utkáním slyšet Petr Sailer.

Štěpán Hřebejk byl trochu jiného názoru. „V Budějovicích jsem toho prožil hodně. Samozřejmě, že budu s Gregem (Gřegořek) a Salim (Sailer) vypisovat větší odměny,“ prohodil s úsměvem.

První třetina přinesla dvě branky, ale platila jenom jedna. Tu českobudějovickou rozhodčí Šindler neuznal, protože byla dosažena až po odpískání.

Platila tedy jenom ta karlovarská.O tu se postaral v 19. minutě František Skladaný, když si najel na přihrávku Rastislava Deje.

Vyrovnat se Mountfieldu podařilo ve 31. minutě a opět to měli rozhodčí složité. Gól Jiřího Šimánka musel potvrdit až videorozhodčí.
Asistenci si připsali Šulc a Mikeska.

Ve třetí třetině se obě mužstva snažila strhnout vedení na svojí stranu. Všem přítomným v KV Areně bylo jasné, že to bude právě o jedné brance, která utkání rozhodne. Jenomže ta ve třetí třetině a následně ani v prodloužení nepřišla.

Okolo Jakuba Kováře v brance Mountfieldu to létalo za všech stran, ale českobudějovická jednička držela jako skála. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel Lukáš Pech a propálil Kováře. Na druhé straně neuspěl Pletka. Nedařilo se ani Kumstátovi a když se trefil Gulaš, začínalo se od nuly. Mečbol na karlovarské hokejky vrátil Melenovský, ale po nájezdu Šimáčka to opět byla shoda. Ve čtvrté sérii rozhodl opět Šimánek, když zopakoval střelu nad lapačku Mensatora.

Branky a nahrávky: 19. Skladaný (Dej) – 31. Šimánek (Šulc, Mikeska), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek – Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3749.

Karlovy Vary: Mensator – Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Rohan – Kumstát, Skuhravý, Hřebejk – D. Hruška, Pech, Sailer – Melenovský, Dej, Skladaný – Cyganov, Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

České Budějovice:
Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Tůma, Melichar, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Kašpařík, Pletka – Martynek, Kuchejda, Mertl – M. Pšurný, Červený, Ježek. Trenéři: Výborný a Kupka.