„Vyrovnané utkání. Moravské Budějovice bezpochyby jsou hokejové, hrály dobře. Urvali jsme body spíš vůlí a bojovností, za což kluci zaslouží velký obdiv," chválil po utkání své svěřence trenér Jiří Fedur.
Českobudějovičtí neustále dotahovali, a když se mohli za stavu 3:3 poprvé ujmout vedení, tak sudí neuznal Bártovi gól pro vysokou hůl.

Ten moment trenéra mrzel, protože domácí kromě gólu do šatny na konci druhé části hned na začátku třetí periody inkasovali – a znovu to bylo o dva góly… „Bylo to hodně nepříjemné," připouští Fedur. Nováček druhé ligy ale ukázal, že se zvedá herně i morálně. Ani za nepříznivého stavu nerezignoval, naopak obrat korunoval v přesilovce pět na tři kapitán Suchánek vítězným gólem v čase 59:49!

„Bojovností a vůlí po vítězství, které jsme dnes potřebovali jako sůl, jsme utkání nakonec zvládli," shrnul Jiří Fedur, jehož svěřenci mohli brát dva soupeřovy fauly v závěru jako předčasný vánoční dárek. „Tam hosté udělali největší chybu, že se nechali takhle vyloučit. A byly to opravdu fauly! Kdyby pokračovali ve své hře, tak k tomu asi nedošlo," uvažoval kouč.

„I když jsme dobře začali, prohrávali jsme 0:2. Na konci se k nám však štěstí obrátilo čelem," oddychl si trenér po vítězné trefě Rudolfa Suchánka mladšího.

David servis se v tabulce dotáhl na Písek, který na domácím ledě podlehl Žďáru nad Sázavou 3:7, a tak si to po zbytek základní části tyto dva jihočeské celky rozdají o osmé místo.

Ve středu čeká servismany derby v Táboře, odkud se po měsíci vrací bek Josef Žáček. Do zápasu u Jordánu však ještě nezasáhne.