Vzpomenete si, kdy jste dal naposledy v jednom duelu dva góly?
V chlapech ještě nikdy. Asi ani v juniorech nebo v dorostu. Možná někdy v žácích. Ještě za Písek. Ale najisto to říct nemohu.

Celkově vám to tam moc nepadá. Loni jste v extralize nedal žádný gól, rok předtím jeden a k tomu dva v první lize za Písek. Čím to, že vám to tam právě proti Boleslavi tak pěkně napadalo?
Těžko říct. V každém zápase se snažím tlačit co nejvíce do útoku. Ale nepadalo to tam. Asi bylo něco špatně. Budu muset pracovat na tom, aby těch gólů bylo více. Raději bych hrál ofenzivního beka než defenzivního.

Při svém prvním gólu jste napálil do sítě odražený kotouč.
Klasicky tam na mě puk vypadl z prostoru před brankou. Vystřelit je v tom momentu to nejlepší, co člověk může udělat. Jsem rád, že to prošlo až do branky.

Při druhém gólu se zdálo, že jste zamířil a trefil přesně. Bylo tomu skutečně tak?
Podíval jsem se, kde stojí gólman. To je pravda. Ale že bych přesně trefil to místo, které jsem chtěl, to zase ne. Ale spadlo to tam pěkně.

Nechtěl po vás už týmový pokladním příspěvek za premiérový gól?
S Honzou Novákem, který má týmovou kasu na starosti,  už jsme se bavili o tom, že mě to asi bude něco stát. Nějak se domluvíme.

Celkově to byl s Boleslaví povedený zápas. Padlo hodně gólů, přišlo velké množství diváků, získali jste dva body, takže spokojenost?
Důležité bylo, že jsme konečně protrhli střeleckou smůlu a dali jsme nějaké góly. Musíme v tom pokračovat, abychom jich dávali co nejvíce. Pokud se rozstřílíme, tak to bude jenom dobře.

Mladá Boleslav je největším favoritem první ligy a nepřijela k vám jenom bránit. To vám vyhovuje?
Boleslav byla rozhodně hokejovější než ostatní týmy, které sem přijedou skutečně především bránit. Mají tam spoustu kluků, kteří mají hodně odehráno v extralize. Snaží se hrát hokej, což nám skutečně vyhovuje.

Nakonec jste získali druhý bod v penaltovém rozstřelu. Nedoufal jste, že na vás trenér ukáže, když se vám v utkání střelecky dařilo?
To je na trenérovi, koho určí na penalty. Pokud on by mi řekl, tak bych jel. Ale myslím, že máme v týmu i šikovnější kluky, než jsem já (smích).

Na tréninku máte při nájezdech dobrou bilanci?
Jak kdy. Někdy góly dávám, někdy méně.

Ještě v juniorce jste nájezdy jezdíval a neměl jste rozhodně špatnou úspěšnost.
Tehdy mě na nájezdy nasadil pan Šrámek a od té doby jsem je jezdil. Mám takové dvě kličky, které jsem vždycky používal. A přestože už je gólmani znali, tak mi to docela vycházelo.

Jak jste na tom ve vztahu k hradeckému Mountfieldu? Trenér Draisaitl vám měl dát do konce září vědět, jak to s vámi bude dál. Ozval se?
Mluvili jsme spolu. Dohodli jsme se, že zůstanu tady. Zatím mám počkat, jak se tam situace vyvine. V Hradci jim to šlape a není důvod nic měnit. Ozvali by se až v případě nějakých zranění, nebo pokud by se jim přestalo dařit.

Mrzí vás, že jste vypadl z extraligového kádru?
Každý by samozřejmě chtěl hrát tu nejvyšší soutěž. Beru to ale tak, že tady v Budějovicích mohu pravidelně hrát a na ledě dostávám hodně prostoru. Je to pro měl lepší, než abych sice byl v extralize, ale pořád jen seděl na střídačce nebo vůbec nejezdil na zápasy. Dá mi to více.

Nejistá situace pro vás přináší také problémy s bydlením. Držíte si i nadále byt v Hradci Králové?
Byt v Hradci budu muset pustit. Tady bydlím u Franty Ptáčka v Litvínovicích, který mi tuto možnost nabídl. Budu to ale muset vyřešit, jak dál. Jestli zůstanu i nadále u Franty, nebo si budu hledat něco jiného. S manželkou budeme muset dojet do Hradce přestěhovat všechny věci. Ona se tam navíc už má hlásit na pracovním úřadu. Je to docela složité a chtělo by to už rozštípnout. Ale pokud by mě zase povolali zpátky do Hradce, tak bych tam musel znovu nějaké bydlení mít. Takový je hokejový život. Beru to tak, že jdu za prací a musím být tam, kam mě zrovna povolají.

Ve středu vás čeká další těžký duel v Olomouci, která si loni zahrála baráž o extraligu. Berete ji po Mladé Boleslavi jako druhý nejsilnější celek soutěže?
Olomouc má hodně kvalitní tým. Budeme však chtít navázat na dobrý duel s Boleslaví a uhrát tam také nějaké body. Musíme jít zápas od zápasu, na nic nečekat a sbírat body.