Mladíci bodovali v pěti z posledních sedmi zápasů, naposledy vyhráli na Slavii a na Kladně.

Měli co napravovat, protože předtím naopak doma dvakrát prohráli. A hlavně porážka s Litvínovem (1:3) je musela mrzet; třetí branku inkasovali v závěrečné power play, kdy se pokoušeli o vyrovnání.

Trenér Martin Štrba přiznává, že po porážce se prohnala kabinou bouřka. „Musela, protože koncentrace na zápas a přístup byl hodně špatný!" přikyvuje. „Domácí zápasy se nám vůbec nepovedly, proto bych se k nim nechtěl ani blíže vracet. Přístup i výkon byl příšerný, o to jsme raději, že jsme teď zvládli dvě venkovní utkání, a to jak herně, tak výsledkově," cení si Martin Štrba a přiznává obavy trenérů, zda si na tým nesedla herní krize. „Báli jsme se, jestli nebude trvat déle. Naštěstí kluci to zvládli a vyhrálo se," kvituje Štrba.

Po napínavém duelu s vedoucí Spartou, která na jihu trefila bod navíc v prodloužení, jako by Jihočeši usnuli na vavřínech… „Mohlo přijít uspokojení," připouští kouč. „Po Spartě přijel Litvínov, který byl pod námi, a místo, abychom se od něj odpoutali, jsme mu tři body darovali! A s Chomutovem to pokračovalo…"

Trenéři mužstvo vyburcovali a odměnou byla výhra za dva body na Slavii, kde Dominik Točík rozhodl samostatné nájezdy. Druhý den na Kladně pak junioři Motoru šesti góly vyrovnali své střelecké maximum v sezoně.

Do konce základní části zbývá odehrát osm kol a Motor má víc než slibně zaděláno na účast v play off. „Ale v hokeji se může stát všechno!" varuje Martin Štrba. Věří, že tým naváže na poslední výkony. „Budeme se snažit bodovat v každém zápase, abychom se do play off dostali z co možná nejlepší pozice.

Zatímco v pátek proti Karlovým Varům (18) juniorka nastoupí v plné zbroji, v sobotu se bude muset obejít bez brankáře Petra Kváči a Dominika Točíka – oba jsou v prvním týmu Motoru.

Jako první se prosadil do prvoligové sestavy útočník. „Dominik dostal šanci nahoře a máme radost z toho, že ji využil. Co máme zprávy, tak podává velice dobré výkony, i když naskočil do rozjetého vlaku. Máme tam i Petra Kváču a Dana Klineckého, a to nás těší," usmívá se Martin Štrba, i když v praxi to znamená, že juniorka při kolizi termínů s WSM ligou své opory postrádá… „Je to pro ně postup v kariéře. Když se zápasy nekryjí, jdou Dominik a Dan s námi. Petr je teď v áčku dvojka, tak s ním musí jet, i kdyby nechytal. Tak je to dáno."

Juniory doplnili někteří hráči ze staršího dorostu. „Jsou již zachráněni, tak jsme si je vytáhli k nám. Navíc teď mají volno. Udělali bychom to již před měsícem, ale nešlo to, potřebovali soutěž zachránit. Dostanou u nás šanci, kádr bude o to širší. Teď jsme to měli jen tak tak," říká Štrba.

Jihočeši v sobotu hostí třetí Plzeň již od 12.30 hodin, a tak stihnou jen lehký oběd… „Pro nás to problém nebude, nepříjemné to může být spíš pro soupeře," usmívá se trenér Martin Štrba, jenž s kolegou Milanem Kupkou kvituje, že marodka je prázdná.