Vítkovický útočník Petr Pohl v základní části nasbíral devětatřicet kanadských bodů. Nastřílel devatenáct gólů. V celkovém pořadí produktivity skončil na patnáctém místě.
Střeleckou chuť potvrdil i v prvním čtvrtfinálovém duelu na jihu Čech. „Každé kolo se hraje na čtyři vítězná utkání, toto je zatím jenom jediná výhra,“ tlumil euforii vítkovických hráčů po výhře 3:1, pod kterou se podepsal dvěma úspěšnými zásahy.
I Petr Pohl uznal, že Jihočeši měli lepší první třetinu. „Jsou doma, měli lepší vstup do utkání,“ prohodil.
Od druhé třetiny se ale hrálo podle vítkovických not. „My se snažili hru vyrovnat, myslím, že se nám to povedlo,“ konstatoval. Jeho slova doprovázejí i fakta. Podle statistik hosté domácí tým ve druhé části jasně přestříleli. „České Budějovice ale hrály dobře celý zápas,“ vysekl Petr Pohl soupeři poklonu.
„Je úplně jedno, kdo dává góly. Hlavně, že jsme vyhráli,“ uvedl ke svým trefám.