S myšlenkou pořádat o Vánocích Dvořákův memoriál loni přišli bývalý Kukiho spoluhráč a trenér Karel Pražák a hlubocký exstarosta Karel Vácha, jenž se slavným hokejistou a hlubockým patriotem dlouhé roky sedával v městském zastupitelstvu. Oba zakládající členové organizačního štábu se zúčastnili středeční tiskové besedy, která se konala na českobudějovické radnici.

Loňský I. ročník Memoriálu Miroslava Dvořáka, který se hrál na zimních stadionech v Č. Budějovicích a na Hluboké za účasti osmi žákovských družstev z Finska, Slovenska, Švédska, Rakouska a Česka, se po všech stránkách vydařil. „Když je za něčím Mírovo jméno, měl by to být přesně takovýto turnaj. Byla to vážně moc hezká akce,“ nešetřil po skončení loňského Dvořákova memoriálu superlativy Milan Nový, bývalý Dvořákův spoluhráč z národního týmu a jeden z nejlepších útočníků čs. hokeje všech dob.

Milan Nový by měl přijet na turnaj i letos. Sdělil to novinářům na středeční tiskovce jeden ze zakladatelů memoriálu Karel Pražák. Elitní špičkoví hokejisté Jaroslav Modrý, Tomáš Vlasák a Filip Novák věnovali dresy pro členy All Stars. „Poslat je přislíbili i Melichar, Straka a Výborný,“ dodal Pražák.

„Máme radost, že se Dvořákův memoriál hraje i letos. Zřejmě už vzniká jistá tradice,“ pochvaloval si na tiskovce primátor jihočeské metropole Juraj Thoma. „Jsme velice rádi, že se můžeme jako partner zúčastnit,“ dodal.

Stejně jako loni i tentokráte převzal záštitu nad turnajem jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Takovýto turnaj pro žákovskou kategorii tu chyběl,“ vyzdvihl a poděkoval oběma zakladatelům za jejich chvályhodnou práci. „Když se nestane nic mimořádného, určitě se závěrečný den v Budvar aréně sejdeme,“ přislíbil na závěr svého vystoupení na středeční tiskovce.

„Míra Dvořák byl vynikající hokejista, ale také neméně skvělý člověk. Zaslouží si, abychom jeho památku uctili,“ v zastoupení omluveného hlubockého starosty Tomáše Jirsy zdůraznil Karel Vácha.

Kdo, kdy, s kým

Sobota 25. prosince:

Slavnostní zahájení (18.30 Hluboká), jižní Čechy – jižní Morava (19 Hluboká)

Neděle 26 prosince:

Davos – Slovensko (9 ČB I.), Mnichov – Moravskoslezský kraj (9 ČB II.), jižní Morava – Linköping (11.30 ČB I.), Davos – Mnichov (16 ČB I.), Slovensko – Moravskoslezský (16 Hluboká), Linköping – jižní Čechy (18.30 ČB I.), jižní Morava – Oulu Kärpät (18.30 ČB II.)

Pondělí 27. prosince:

Oulu Kärpät – Linköping (7.30 ČB I.), Mnichov – Slovensko (7.30 ČB II.), Davos – Moravskoslezský (10 ČB II.), jižní Čechy – Oulu Kärpät (13 ČB I.), čtvrtfinále (17 a 19.30 ČB I. a II.)

Úterý 28. prosince:

Semifinále (7.30 ČB I. a II. plocha), o 7. místo (10 Hluboká), o 5. místo (12.30 Hluboká), o 3. místo (12.30 ČB II.), finále (13 ČB I), vyhlášení výsledků (15 ČB I.).