Byl to skutečně parádní hokejový zážitek. Na ledě i v hledišti. Slávisté ve své hale pochopitelně nechtěli prodat kůži lacino. Úvodní třetina také přinesla poměrně vyrovnaný boj, ve kterém sice domácí vyhráli na střely 17:13, ale nebezpečnější byli hosté.

Jedovatá střela Žálčíka, nájezd Straky či tutovka Suchánka v přesilovce po gólu volaly. Na druhé straně najížděl ve vlastním oslabení sám na Gábu T. Doležal, na malého kouzelníka v brance soupeře ale nevyzrál. „Řekl bych, že první třetina byla v naší režii a měli jsme v ní více šancí, i když Gábič tam musel něco pochytat," všiml si asistent trenéra ČEZ Motoru Radek Bělohlav.

David Gába vystřídal po šesti duelech v brance Motoru Ondřeje Bláhu a vedl si znamenitě. „Ondra odchytal šest zápasů v kuse a vedl si velmi dobře. Ale cítili jsme, že by to už chtělo změnu. Proto jsme poslali do branky Davida. Potvrdil, že do branky také patří," nešetřil asistent chválou směrem ke svým gólmanům.

O výsledku celého zápasu rozhodla druhá třetina, kterou opanovali Jihočeši a k velké radosti svých skvělých fanoušků nastříleli soupeři tři branky. V polovině zápasu otevřel skóre Heřman, jenž v přesilovce pět na tři dorazil za Hylákova záda puk vyražený po střele Nouzy.

O chvilku později se prosadil Babka, jenž zaznamenal svůj vůbec první gól v dresu Motoru. A paradoxně proti klubu, ze kterého se na jih Čech vrátil. Prokázal velkou šikovnost, když kotouč bekhendem prostrčil do sítě pod Hylákem. „Natahoval jsem se po puku a měl jsem to už na dlouhou ruku, takže jsem do něj stačil jenom píchnout. Byl to v tom i pořádný kus štěstí," připustil spokojený střelec, jenž po nemoci nastoupil v první formaci.

V té naopak chyběl Rok Pajič, jenž za svůj faul nefaul v utkání s Litoměřicemi dostal dvouzápasový distanc. V hledišti však se svým malým synkem chybět nemohl.

Za stavu 0:2 se poprvé dočkali také sešívaní. Velká šance nejlepšího hráče domácích Robinsona ještě gólem neskončila, ale ve 34. min. se prosadil D. Hruška přesilovkovou dorážkou, proti které ani výborný Gába nemohl zasáhnout.

Jenže tým od Černé věže v takovém utkání snad ani nemohl neuspět. Strašně moc toužil vyhrát a šel si pro tři body jako už dlouho ne. Krátce před druhou sirénou se také dočkal uklidňujícího třetího gólu. Motor soupeře zatlačil před jeho branku a obléhání zakončil střelou z blízka pohotový Rob.

Definitivně se rozhodlo krátce po začátku třetího dějství, kdy odražený kotouč napálil obránce Žovinec a trefil se skutečně parádně od břevna do branky. Tím bylo prakticky rozhodnuto.

Hosté v pohodě kontrolovali svůj náskok a příliš je nerozhodila ani nucená pauza na výměnu plexisklové desky. M. Hruška sice čtyři minuty před koncem snížil na 2:4, ale byla to jen kosmetická úprava skóre. „Spíše než gól na 2:4 byl problém to vysklené okno, protože jsme kvůli němu vypadli z tempa," připustil Bělohlav.

V závěrečné power už si Slavia větší tlak nevynutila a na druhé straně odmítl pojistku do prázdné branky kapitán Josef Straka.
V té době už měl asi v hlavě báječnou děkovačku, kterou vedl a užívali si ji všichni. Jak obrovská masa českobudějovických příznivců v hledišti, tak všichni hráči na ledě. „Věděli jsme, že má dorazit hodně lidí a na zápas jsme se moc těšili. Odehráli jsme tady už na jaře v baráži výborné zápasy. Hlavně ten první. Podařilo se nám ho i s podobným výsledkem zopakovat. Vyhrát jsme si zasloužili a řekl bych, že se hrál i pěkný hokej," jenom po utkání čišela z Bělohlava spokojenost.

Českobudějovičtí fanoušci předvedli opět něco nevídaného. V takovém počtu se nejezdí na hostující zápasy ani v extralize. To ani zdaleka. Atmosféra byla skutečně fantastická. Pokřik: „My jsme tady doma," naprosto věrně vypovídal o tom, co v Edenu v sobotu večer probíhalo. „Bylo to krásné. Proto je fajn hokej v Budějovicích dělat. Zápas na Slavii vyšel na sobotu. Bylo krásné počasí a lidi si to užívali. A my pochopitelně s nimi. Všechno to vyšlo parádně a jsme rádi, že jsme se jim mohli odvděčit také výkonem," nemohl Radek Bělohlav jako již mnohokrát předtím vynachválit skvělé fanoušky svého týmu.

V Edenu to byl v sobotu také přímý duel o vedení v tabulce. Jihočeši výkonem i výsledkem potvrdili post lídra soutěže. „Samozřejmě je do konce soutěže ještě daleko a nemá cenu se až tak tabulkou zabývat, ale jsme pochopitelně rádi, že jsme první a hlavně zatím vyhráváme zápasy s těžkými soupeři," těší českobudějovického asistenta trenéra a zároveň sportovního ředitele.

„Tak jsme první, no a co?" neslo se v sobotu mnohokrát Edenem a českobudějovickým hokejistům se tento pokřik jejich příznivců musel poslouchat moc dobře.

Také kouč Slavie Milan Razým uznal, že soupeř vyhrál po zásluze. „Budějovice vyhrály zaslouženě," přikývl. „Měly lepší pohyb a větší vůli po vítězství."

Mrzel ho příliš velký počet vyloučení jeho hráčů, který podle něj zápas rozhodl. „Utkání jsme ztratili zbytečnými fauly. Vyhození puku, podražení zezadu, to jsou věci, které se nesmí stávat. Devět vyloučení je prostě proti takovému soupeři moc a těžko pak můžeme pomýšlet na vítězství. To už je ale několikátý zápas v řadě, kdy se dopouštíme podobně zbytečných chyb. A všechno vyplývá z nedostatku pohybu a důrazu. Budeme se na to teď muset zaměřit na trénincích, abychom se poučili. Sezona je ještě dlouhá," zdůraznil po utkání slávistický trenér.