Jihočeši odehráli výbornou první třetinu. Extraligového soupeře dokázali dostat pod tlak, jenže gólově se neprosadili. „Produktivita a efektivita nás sráží,“ přikývne i trenér Václav Prospal. „Jde to ruku v ruce s detaily, o kterých jsem mluvil už po minulých zápasech. Máme parádní vstup do zápasu, pak se sice Pardubice trochu osmělí, ale odcházíte do kabin za stavu 0:2,“ kroutí hlavou. „Hokej je fantastický sport. Ale někdy za nic nestojí a je krutý,“ posteskne si.

První gól inkasoval jeho tým v závěru první třetiny při přesilovce soupeře, druhý pouhé čtyři vteřiny před sirénou dokonce při vlastní početní výhodě. „Když se podíváte v první třetině na speciální formace, tak prohráváte 0:2. Z toho je jasné, že přesilovky pro nás asi nejsou zrovna nějak fantastické,“ zlobil se.

V domácí brance nastoupil v baráži poprvé od začátku Jan Strmeň. Bez gólu dochytal předtím druhou polovinu pátečního duelu s Kladnem a s Pardubicemi také obstál. Snad až na třetí gól, který jde tak trochu za ním. „Gól na 1:3 byl špatný, to je pravda. Mohl jsem Honzu vystřídat a dát tam Petra Kváču. Na druhou stranu si Honza za celou sezonu také zaslouží, aby v takovém momentu chytal. Každý dělá chyby a určitě nechci svalovat vinu na brankáře. Věděl jsem, že bude chytat. Proti Kladnu kryl dvacet střel a nedostal ani gól. Tak proč by nezačínal proti Pardubicím,“ měl trenér jasno o obsazení postu brankáře.

Po duelu s Kladnem vypadli ze sestavy dva klíčoví obránci Pýcha a Pavlin. „Zranění jsou součástí hokeje, i když je to někdy nepříjemné. Žiga Pavlin leží na jednotce intenzivní péče. Určitě by byl radši v dresu s námi na střídačce,“ jen Prospal bezmocně pokrčí rameny.

Pardubice prožily v letošní extralize doslova děsivou sezonu. Ale na baráž se připravily výborně. V úvodních pěti kolech neztratily ani jediný bod a jsou suverénně na čele tabulky. „Bylo to vyrovnané utkání a pro nás zatím v baráži nejtěžší,“ připustil asistent trenéra Dynama Richard Král. „Budějovice měly velice dobrý pohyb a vytvářely si šance. Nás brzdila zbytečná vyloučení a nabídli jsme soupeři několik přesilovek. O to je pro nás cennější, že jsme takové vítězství ubojovali,“ doplnil.

Pro Motor nyní nastávají skutečné okamžiky pravdy. Pokud se chce udržet v reálném boji o extraligu, v následujících duelech v Chomutově a v Pardubicích nesmí vyjít bodově naprázdno.